آیت الله نوری همدانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – یکی از مراجع تقلید با بیان این که اسلام همواره دشمنان سرسخت دارد، گفت: برخی کشورهای منطقه و نوکران آمریکا و اروپا با ما دشمن هستند و ما باید در برابر آنها بیدار باشیم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار جمعی از طلاب اظهار داشت: آشنا بودن به زمان و انقلاب بسیار مهم است و امام خمینی(ره) با پیروزی انقلاب اسلامی توانست در کل دنیا اثرگذار باشد و اروپا و آمریکا را بیدار کند.

وی بیان داشت: اسلام همواره دشمنان سرسخت دارد و ما وظیفه داریم دشمنان را بشناسیم و با بیداری و هوشیاری در جنگ نرم و سختی که پیش روی ما قرار دارد مبارزه کنیم.

استاد سطوح عالی حوزه افزود: عربستان، قطر و عمارت و نوکران آمریکا و اروپا با ما سخت دشمن هستند و ما باید در برابر آنها بیدار باشیم و به وظیفه خود عمل کنیم.

وی ابراز داشت: سنگر ما اسلام و انقلاب است و امام خمینی(ره) با انقلاب اسلامی مستضعفان را بیدار کرد.

طلاب باید اصول طلبگی را فراگرفته و عمل کنند

آیت الله نوری همدانی با بیان این که لازم است طلاب اصول طلبگی را فراگرفته و آنها را عمل کنند، عنوان کرد: اخلاص، اولین اصل طلبگی است.

وی افزود: اصول دیگر طلبگی داشتن همت بلند، جدیت در کار و نظم در امور است. ما باید از همان ابتدا به داشتن نظم در برنامه هایمان عادت کنیم و هیچ گاه وقت خود را هدر ندهیم.

طلاب بر ادبیات عرب تسلط داشته باشند

این مفسر قرآن کریم کرد: ادبیات و صرف و نحو بسیار مهم است و باید طلاب دقیق، عمیق و کامل بر ادبیات تسلط داشته باشند زیرا ادبیات پایه درس طلبگی است.  

وی افزود: اگر طلاب بر ادبیات تسلط نداشته باشند نمی‌توانند موفق باشند زیرا طلبگی راه سختی است و ادبیات پایه آن است.

آیت الله نوری همدانی بیان داشت: شب زنده‌داری و تهجد، توجه به ولی عصر(عج) و هدیه کردن ثواب کارهایمان به ایشان، بصیرت و خواندن نماز شب از موارد مهم دیگری هستند که لازم است طلاب آنها را عمل کنند.