سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دانشگاه‌های نسل سوم یا دانشگاه‌های کارآفرین در کشور ما هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده‌اند.

 

حمیدرضا خرم خورشید ریاست دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: با بروز تحول در دانشگاه‌های سنتی و پذیرش نقش توسعه اقتصادی، دانشگاه کارآفرین علاوه بر آموزش و پژوهش موجب تحقق نوآوری فناورانه به ویژه در فضای فناوری‌های پیشرفته می‌گردد و از این طریق پایه‌های نظام ملی نوآوری مستحکم و زمینه برای تحقق توسعه مبتنی بر دانایی فراهم می‌شود.
وی گفت: امروزه دانشگاه کشورهای توسعه یافته از مرز آموزش و پژوهش گذشته‌اند و در فناوری‌ها ایفای نقش می‌کنند و با رسیدن به این مهم علاوه بر پیوند صنعت و علم مراکز دانش‌بنیان فعال شده و نیمی از مشکلات بیکاری فارغ‌التحصیلان نیز حل می‌شود.
خرم خورشید دانشگاه‌های نسل سوم را یک نیاز ضروری برای کشورهای جهان سوم عنوان کرد و افزود: امیدواریم با سیاست‌گذاری متولیان آموزش کشور و اهتمام دانشگاه‌ها اعم از استاد و دانشجو بتوانیم در توسعه دانشگاه‌های نسل سوم گام برداریم.