1454146463816_635895255714530376_b.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  آیت الله هاشمی رفسنجانی در اجلاس هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد با اشاره به ملاقات های خود با سفرا و مقامات بلندپایه کشورهای خارجی، به استقبال این مقامات از انجام همکاری های گسترده با دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: در شرایط پسابرجام، این موضوع یک فرصت بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهمین اجلاس هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، با تقدیر از خدمات دکتر میرزاده و معاونان دانشگاه و ابراز خرسندی از روند رو به رشد دانشگاه آزاد اسلامی، برای دکتر میرزاده و مجموعه دانشگاه آرزوی موفقیت کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به برخی دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی نظیر خودروهای برقی و خورشیدی و موفقیت آنها در نمایشگاه‌های بین المللی، اظهار داشت: این دانشگاه می تواند در حل مشکلات بزرگ کشور مانند آلودگی هوا کمک کند.

وی با اشاره به ملاقات های خود با سفرا و مقامات بلندپایه کشورهای خارجی، به استقبال این مقامات از انجام همکاری های گسترده با دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: در شرایط پسابرجام، این موضوع یک فرصت بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تشکر از راه اندازی سامانه های آزاد اکسپو و ساها در دانشگاه آزاد اسلامی ابراز امیدواری کرد این سامانه ها به تجاری سازی علم و پژوهش در کشور کمک کنند.

ایشان خاطرنشان کرد: برای اینکه دانشگاه بتواند به صورت بنیادی در خدمت نظام باشد، باید تحقیق و پژوهش را جدی بگیرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تاکنون در عرصه آموزشی به وضعیت قابل قبولی رسیده است، ابراز امیدواری کرد با تلاش ها و برنامه های موجود، این موفقیت در عرصه های پژوهشی و تحقیقاتی نیز خود را نشان دهد.

وی به مشکلات کشور در زمینه آب و خاک به پتانسیل های علمی و فیزیکی دانشگاه آزاد اسلامی برای ترویج و توسعه کشاورزی علمی اشاره کرد و توصیه کرد با استفاده از تکنولوژی و علم روز، برای صرفه جویی در آب، خاک و نیروی انسانی، کشاورزی، گلخانه ای در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شود.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه ایران باید به سمت استقلال غذایی برود، این امر را هم زمینه ساز اشتغال برای دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی و هم زمینه ساز اکتشاف و تحقیق در زمینه کشاورزی و هم مروج آموزش به مردم و کشاورزان دانست.

دانشگاه آزاد اسلامی در کیفیت آموزشی، با جدیت پیش می رود

دکتر حمید میرزاده نیز در این جلسه، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی، به جذب هیأت علمی در واحدهای این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تا پایان فراخوان ثبت نام جدید جذب هیأت علمی که خردادماه ۹۵ خواهد بود جمعاً ۱۱هزار عضو جدید با درجه ph.D به مجموعه اعضای هیات علمی فعلی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه خواهد شد به طوری که در سال آینده اعضای هیأت علمی با درجه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۲۵هزار نفر خواهد بود.

وی با بیان اینکه وظیفه دانشگاه، تولید علم و کار کیفی است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر اعضای هیأت علمی توانمند، درصدد است به تمام برنامه های افق چشم انداز ۱۴۰۴ در زمینه علم، پژوهش و فناوری دست یابد.

دکتر میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان سال جاری به هدف موردنظر افق ۱۴۰۴ در جذب دانشجویان تحصیلات تکمیلی می رسد، به انجام ممیزی رشته ها در ۳۱ استان کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در امور کیفی و کیفیت آموزشی، با جدیت پیش می رود.

دکتر میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با استقبال از پیشنهادات آیت الله هاشمی رفسنجانی، تأکید کرد: مدیران دانشگاه آزاد اسلامی اینگونه پژوهش های کاربردی را در رأس برنامه های خود قرار داده اند و شاهد آن سامانه آزاد اکسپو است که محصولات تجاری سازی شده تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به عرضه و فروش محصولات خود اقدام کرده اند.

وی با ارائه گزارشی از برگزاری منظم ۳۱ جلسه هیأت امنای استانی، به تصویب برنامه توسعه و بودجه دانشگاه در این جلسات اشاره کرد و مصوبات کامل جلسات هیأت امنای استانی را به هیأت امنای مرکزی دانشگاه تقدیم کرد.

تصویب تمامی پیشنهادات رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

در این جلسه، پس از ارائه توضیحات دکتر واشقانی فراهانی درخصوص پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، اساسنامه این پژوهشگاه به تصویب اعضای جلسه رسید.

لازم به ذکر است تأسیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی که موافقت اصولی خود را قبلاً از وزارت علوم تحقیقات و فناوری اخذ کرده، به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در زمینه علوم با تأکید بر فناوری های نوین و ایجاد هم افزایی بین مراکز پژوهشی دانشگاه تأسیس و توسط دانشگاه آزاد اسلامی اداره می شود.

براساس اساسنامه مصوب، اهداف این پژوهشگاه شامل: تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه و اجرای پژوهش های چندنظمی، تقویت ارتباط با پژوهشکده های دانشگاه و مراکز تحقیقاتی خارج از دانشگاه، ایجاد ارزش افزوده برای دانشگاه و تجاری سازی تحقیقات، ارتباط مراکز و پژوهشکده های تحقیقاتی با پژوهشگاه مرکزی جنبه همکاری در اجرای پروژه های برون دانشگاهی داشته و مراکز و پژوهشکده های موجود دانشگاه ارتباط سازمانی خود را با واحدهای دانشگاه حفظ می کنند،تشکیل کارگروه های تحقیقاتی ممتاز و انتخاب آزمایشگاه های پیشرفته در دانشگاه برای پژوهشگاه، توسعه و گسترش مرزهای دانش با تأکید بر فناوری های نوین و علوم بین رشته ای، چندرشته ای و فرا رشته ای، توسعه پژوهش در علوم انسانی اسلامی با تأکید بر علوم قرآنی، مطالعات میان فرهنگی، فرهنگ و ادبیات زبان فارسی، آینده پژوهی و علوم اجتماعی، ارتقای جایگاه پژوهش و فناوری دانشگاه در تراز ملی و بین المللی است.

به موجب این اساسنامه، این پژوهشگاه زیر نظر هیأت امنا به ریاست رئیس دانشگاه و عضویت نمایندگان وزارت علوم تحقیقات فناوری، وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی، نماینده معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه و ۳ تا ۵ تن از پژوهشگران برتر کشور فعالیت می کند.

همچنین دکتر زرهانی رئیس سازمان سما نیز گزارشی از اساسنامه این سازمان ارائه داد و اصلاحات اساسنامه سازمان سما به تصویب اعضای هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی رسید.

در ادامه دکتر دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص آیین نامه انضباطی رویدادهای ورزشی به ارائه توضیحاتی پرداخت و سپس این آیین نامه نیز به تصویب اعضا رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پس از گزارش مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی از احداث مجتمع های مسکونی برای اعضای هیأت علمی و کارکنان شاغل در واحدهای دارای طرح شفا در سراسر کشور، مقرر شد احداث این مجتمع های مسکونی که قبلاً به تصویب هیأت رئیسه و تمامی هیأت های امنای استانی رسیده بود، به تصویب هیأت امنای مرکزی رسید و مقرر شد موضوع پیگیری و اجرایی شود.