مراسم آغاز سال تحصیلی 94-95 طلاب جامعه المصطفی استان گلستان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد- ثبت نام شانزدهمین دوره آزمون دکتری جامعه المصطفی العالمیه آغاز و تا پایان ۱۸ بهمن ماه ادامه دارد.

معاون آموزشی مجتمع آموزش عالی مشهد با اشاره به برگزاری شانزدهمین مرحله آزمون دکتری جامعه المصطفی العالمیه ویژه طلاب غیر ایرانی در اردیبهشت ماه ۹۵ در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: جامعه المصطفی العالمیه از میان طلاب غیرایرانی جهت تحصیل در مقطع دکتری از طریق آزمون ورودی برای سال تحصیلی ۹۶- ۹۵ دانش پژوه می پذیرد.

حجت الاسلام محمد قربانزاده با اشاره به اینکه این آزمون به صورت همزمان در پنج حوزه قم، مشهد مقدس، گرگان، لبنان و سوریه برگزار می شود، افزود: در حوزه آزمونی مشهد رشته های فقه مقارن و حقوق جزا و جرم شناسی ویژه برادران و تفسیر تطبیقی، فلسفه اسلامی، قرآن و علوم (علوم تربیتی) و کلام اسلامی مشترک برادران و خواهران برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام این آزمون تا ۱۵ بهمن ماه ادامه دارد، افزود: طلاب جهت شرکت از طریق سایت به آدرس sampa.miu.ac.ir اقدام کرده و از منابع رشته ها و شرایط شرکت در آزمون مطابق دفترچه راهنمای آزمون مطلع شوند.

معاون آموزشی مجتمع آموزش عالی مشهد زمان دریافت کارت آزمون ورود به جلسه را ۱۴ لغایت ۲۳ اردیبهشت ماه آینده عنوان کرد و گفت: شانزدهمین مرحله آزمون دکتری جامعه المصطفی العالمیه ۲۴ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری پانزدهمین مرحله آزمون دکتری جامعه المصطفی العالمیه دوم بهمن ماه جاری گفت: بسیاری از فارغ التحصیلان جامعه المصطفی العالمیه به دلیل اتمام مدت اقامت خود در ایران ناچار به بازگشت به کشورهای خود هستند به همین دلیل مدیران جامعه المصطفی العالمیه تصمیم به برگزاری دو نوبت آزمون در سال گرفته اند تا این فارغ التحصیلان پیش از بازگشت بتوانند در آزمون شرکت کنند.

حجت الاسلام قربانزاده ادامه داد: در پانزدهمین دوره این آزمون در حوزه آزمونی مشهد ۵۱ داوطلب در رشته‌های مشترک تفسیر تطبیقی، قرآن و علوم تربیتی و قرآن و حقوق و رشته های اختصاصی کلام اسلامی، فقه مقارن، فقه قضایی و فلسفه اسلامی ویژه برادران داشته های علمی خود را محک زدند.