دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد راه اندازی شرکتهای دانش بنیان در حوزه علوم انسانی و فرهنگ تصویب شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، یکصد و چهل و هفتمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد برگزار شد که در این جلسه اعضا مصوب کردند؛ گزارشی از بازخورد اجرای طبقه بندی مشاغل از واحدهای دانشگاه آزاد و سازمان مرکزی تهیه و به هیات رئیسه دانشگاه ارائه شود.

در این جلسه موضوع عناوین و پیش نویس دستور العمل های مربوط به کمیسون های تخصصی هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه مطرح و مقرر شد حوزه هایی که تاکنون دستور العمل، آئین نامه و شیوه نامه قابل ارائه در کمیسون ارائه داده اند، دستور العمل های آنها در سایت اجلاس قرار گیرد و حوزه هایی که آئین نامه هایی خود را ارسال نکرده اند حداکثر طی ۳ روز نسبت به ارسال آنها اقدام کنند.

همچنین به منظور اجرائی شدن هرچه بیشتر بخشنامه ها و دستور العمل های سازمان سما، مصوب شد نماینده این سازمان در جلسات شورای مرآت دانشگاه حضور پیدا کند و شورایی مشابه شورای مرآت در آن سازمان و با حضور جمعی از روسای مدارس و آموزشکده های سما تشکیل شود.

معرفی سامانه جامع آمار و اطلاعات رشته محلهای دانشگاه

موضوع معرفی سامانه جامع آمار و اطلاعات رشته محل های دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مطرح و مقرر شد نسبت به توسعه آن، برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

اعضای هیات رئیسه دانشگاه تصویب کردند آئین نامه حق التدریس اساتید راهنما و مشاور پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری تخصصی برابر پیشنهاد کمیسیون تخصصی شماره یک اصلاح و ابلاغ شود.

همچنین در این جلسه موضوع گزارش اعطای وام و تسهیلات اعتباری برای تحقق برنامه مصوب معاونت عمرانی در تکمیل و بهره برداری از پروژه های عمرانی دانشگاه مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در این جلسه موضوع گزارش ساخت فاز جدید مجتع فرهنگی رفاهی سی سرا و مجتمع آموزشی نیایش مطرح و مقرر شد در جلسه آینده با حضور رئیس واحد تهران مرکز برای بهره برداری و نگهداری این مجتمع تصمیمات لازم اتخاذ شود.

افزایش امنیت مدارک و دانشنامه های دانشگاه آزاد

همچنین موضوع مدارک تحصیلی دانشگاه آزاد در این جلسه مطرح و مصوب شد برای افزایش امنیت مدارک و دانشنامه های دانشگاه موضوع در کارگروهی متشکل از معاونت دانشجویی و فرهنگی و معاونت آموزشی و دفتر حقوقی، دفتر فناوری اطلاعات و شورای فناوری اطلاعات، مرکز حراست و نماینده نهادهای ذیربط در کمیسیون شماره ۲ هیات رئیسه مطرح شود.

گزارش کمیسیون تخصصی شماره ۳ هیات رئیسه دانشگاه آزاد توسط معاون اداری و مالی ارائه و پیشنهاد مدیرکل پیگیری های حوزه ریاست درخصوص قدردانی و ارج نهادن به خدمات و زحمات کارکنان دانشگاه مورد بررسی و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفت.

تأسیس شرکت های دانش بنیان علوم انسانی

همچنین گزارش کمیسیون تخصصی شماره ۲ هیات رئیسه توسط معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مطرح و با توجه به مذاکرات صورت گرفته با ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، پیشنهاد امضاء تفاهم نامه‌ای میان این ستاد و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خصوص تأسیس شرکت های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی، فرهنگ، هنر و ورزش (مراکز نوآوری و شکوفایی) تصویب شد.

در این جلسه گزارش کمیسون تخصصی شماره یک هیات رئیسه توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مطرح و در خصوص سامانه ثبت در خواست جابجایی پذیرفته شدگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی برای مرحله دوم بررسی و در خصوص جابجایی دانشجویان از طریق آزمون با توجه به ثبت نام آنها در سایت آزمون، مصوب شد. در صورتی که متقاضی نمره مقصد را اخذ کرده باشد، تعداد دانشجویان واحد مبدا از حداقل نصاب کمتر نشود، تعداد دانشجویان واحد مقصد از سقف مجاز تجاوز نکند و با اولویت متاهلین مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین درخواست رئیس سازمان سما در خصوص بورسیه و ادامه تحصیل اعضای هیات علمی سازمان مطرح و پیشنهاد شد مربیان شاغل در سازمان سما که در دوره دکتری پذیرفته شده اند و تقاضای بورس تحصیلی دارند حداکثر تا سقف ۲۰ درصد شهریه برای واحدهای داخل کشور و برای واحدهای بین الملل حداکثر تا ۵ درصد شهریه، بورس در نظر گرفته شود.