IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با تبیین برنامه‌ها و محور‌های اهداف فرهنگی و دانشجویی سیاست‌های کلی سلامت، از گنجاندن این اهداف در برنامه ششم توسعه ملی خبر داد.

دکتر ساسان موگهی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با بیان این‌که در راستای سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر انقلاب، ۱۶ هدف در وزارت بهداشت تعیین شده، اظهار کرد: از میان این اهداف، دو هدف در حوزه فرهنگی و دانشجویی است که شامل ارتقای معیشت دانشجویان و توسعه و تعمیق فرهنگ ایرانی‌اسلامی است.

وی افزود: قطعأ نیروی انسانی بخش سلامت در آینده، دانشجویان در حال تحصیل فعلی هستند و مهم‌ترین رکن هر سازمان نیروی انسانی سالم است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان این‌که توجه به سلامت روحی و جسمی دانشجویان می‌تواند کارگزاران مناسبی را برای آینده کشور تربیت کند، تصریح کرد: ارتقای سطح معیشت در شکل‌گیری سلامت روحی و جسمی و تربیت نیروهای کار‌آمد مؤثر است که در این جهت به‌طور مثال باید به نظام تغذیه دانشجویان به‌ خوبی رسیدگی شود.

موگهی ادامه داد: سال آینده نظام ارزشیابی تغذیه دانشجویان تدوین خواهد شد؛ همچنین باید فضای خوابگاهی به سرانه استاندارد افزایش یابد و محیطی مناسب برای کارهای پژوهشی و تحصیلی دانشجویان فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به سلامت روحی و جسمی دانشجویان، عنوان کرد: تمام این موارد در دانشگاه مورد پیگیری قرار می‌گیرد و ابتدای هر سال تحصیلی سلامت جسمی و روحی‌ روانی دانشجویان پایش و ارزیابی می‌شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان این‌ که توجه و رسیدگی به ورزش و تربیت‌بدنی از دیگر موارد مورد تأکید در ارتقای سطح معیشت دانشجویان است، گفت: در راستای این هدف باید فضاهای ورزشی در دانشگاه افزایش پیدا کند؛ اکنون فضاهای ورزشی موجود کفایت نمی‌کند و به‌شدت محدود است. همین امر موجب شده که فضاهای ورزشی میان آقایان و خانم‌ها در روزهای هفته تقسیم شود.

موگهی اضافه کرد: در مسایل عمرانی با توجه به وضعیت مالی، با چالش مواجه هستیم و احداث سالن‌ها و فضاهای ورزشی در شأن دانشجویان نیاز به اعتبارات دارد؛ اکنون این اهداف در برنامه ششم توسعه ملی قرار دارند و این اقدامات باید انجام و اعتبارات آن‌ها تأمین شود.

وی با اشاره به هدف دوم در بخش فرهنگی و دانشجویی، اظهار کرد: در موضوع توسعه و تعمیق فرهنگ ایرانی‌اسلامی، همان‌طور که از عنوان آن مشخص است باید دانشجویانی با فرهنگ اسلامی و ایرانی تربیت شوند و با این باورها و ارزش‌ها به مردم خدمت‌رسانی کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ادامه داد: با افزایش کانون‌های هنری و فرهنگی، توسعه فعالیت‌های قرآنی، اقامه نماز در دانشگاه و همچنین گسترش مقوله‌های فرهنگی در میان اساتید برای انتقال به دانشجویان تلاش می‌شود تا اهداف سیاست‌های کلی سلامت در این بخش تحقق پیدا کند.

وی با بیان این‌که در راستای این سیاست‌ها، کارگروه‌هایی در وزارت بهداشت با حضور دانشگاه‌های مبنا برای تدوین برنامه تشکیل شده است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در کارگروه فرهنگی و دانشجویی حضور دارد.