1453459190124_987.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان این‌که متأسفانه اکنون یک متولی برای آموزش در رشته علوم آب در وزارت علوم وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد: وزارت‌ علوم تسهیلاتی در خصوص تصویب رشته‌های تخصصی آب ایجاد کند.

دکتر سیدمحمود کاشفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به این‌که علم آب در سال‌های اخیر توسعه بسیاری پیدا کرده است، اظهار کرد: لازم است رشته‌های تخصصی آب در تحصیلات تکمیلی توسعه پیدا کند.

وی افزود: در نشست تخصصی که در دانشگاه شهید چمران و با حضور مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت علوم و اساتید علوم آب از سراسر کشور برگزار شد به دنبال آن بودیم که مصوباتی در خصوص توسعه بخش‌های تخصصی آب در دوره کارشناسی ارشد و دکتری را از وزارت علوم کسب کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح‌کرد: توسعه تحصیلات تکمیلی رشته‌های تخصصی آب موجب تولید نیروی انسانی متخصص با توجه به بخش‌های مختلف خواهد بود؛ در نشست اخیر نمایندگانی از بخش صنعت و وزارت نیرو حضور داشتند و نیازهای خود در این خصوص بیان کردند.

کاشفی‌پور تاکید کرد: اعلام نیاز صنعت موجب می‌شود که بخش آموزش جهت‌یابی مناسبی بگیرد و به همین دلیل توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع اهمیتی ندارد که رشته‌های تخصصی آب در کدام دانشکده ارائه شوند، هدف این است که این رشته‌ها در وزارت علوم مصوب شوند. در این راستا امیدواریم وزارت علوم تسهیلاتی در خصوص تصویب رشته‌های تخصصی آب ایجاد کند.