محمد محمدیان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد- مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها اظهار کرد: میزهای مسئولیت محل احساس برتری نسبت به خلق خدا نیست بلکه محل خدمت به خلق خداست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد محمدیان شامگاه پنجشنبه در مراسم پایانی گردهمایی اعضای هیئت علمی و ائمه جماعات دانشگاه های پیام نور سراسر کشور در مشهد بیان کرد: در حال حاضر با جوانان و جامعه ای روبرو هستیم که باید بسیاری از معارف را برای آنها تشریح کرد زیرا آنها به راحتی قانع نمی شوند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان و حتی روحانیان بر پشت میز های مسئولیت برای خدمت به خلق خدا نشستند بیان کرد: در این راستا جوانان و دانشجویان از اساتید و ائمه جماعات در دانشگاه ها و مساجد انتظار دارند معارف دین را با تعمق و قابل فهم و دقت کافی برای آنان تبیین کنند.

وی با تاکید بر نحوه رفتار روحانیان در دانشگاه ها بیان کرد: مهمتر از بیان معارف دینی از سوی روحانیان در دانشگاه ها، رفتار و کردار آنهاست که باید آیینه ای برای جوانان باشد.

وی افزود: دانشجویان بسیار باهوش و فهیم هستند و عملکرد و رفتار روحانیان مورد را مورد مقایسه قرار می دهند هر چند ممکن است در صورت مشاهده تفاوت گفتار و عمل روحانیون سخنی به زبان نیاورند.

وی با اشاره به اینکه ارائه واحدهای درسی در دانشگاه ها فرصتی برای انتقال ارزش های دین به دانشجویان است ادامه داد: کلاس های درس شاید تنها فرصتی برای برخی جوانان باشد که در دوران زندگی خود با یکی از روحانیون از نزدیک ارتباط دارند.

وی بیان کرد: پنج میلیون دانشجو در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند که واحد درسی به عنوان معارف اسلامی دارند و لذا از این فرصت باید حلقه اتصال بین روحانیت و دانشجویان و آشنایی آنان با مبانی اسلام و تعمیق اعتقادات و باورهایشان استفاده کرد.

ذهن دانشجویان را باید روشن کرد

مسئول نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها با بیان اینکه روحانیان به ویژه در دانشگاه وظیفه دارند ذهن دانشجویان را نسبت به مسائل روز روشن کنند بیان کرد: درحادثه ۱۸ تیرماه سال ۱۳۷۸ کوی دانشگاه که عده ای از دانشجویان دستگیر شدند در زندان گفتند، زمانی که مقاله نوشتیم و به نظام معترض شدیم از سوی دانشگاه تقدیر شدیم و هر چه مقاله های تندتر نوشتیم بیشتر تشویق شدیم اما بعد دستگیر شدیم و به زندان افتادیم.

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: همین دانشجویان بعد ها نسبت به روحانیان و اساتید خود در دانشگاه اعتراض کردند که چرا ذهن آنها را نسبت به این مسائل روشن نکردند.

وی با بیان اینکه در خال خاضر نیز مسائل بسیاری کشور و اذهان عموم و به ویژه قشر تحصیلکرده را تحت تاثیر خود قرار داده است ادامه داد: در این برهه روحانیان وظیفه دارند تا نسبت به آگاه سازی و بصیرت افزایی در جامعه اقدام کنند.

وی از مساجذ به عنوان بهترین پایگاه برای ترویج مبانی دینی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی یاد کرد و افزود: ارتباط  نزدیک مردم به ویژه جوانان با روحانیون  فرصت مناسبی برای تعمیق باورهای نسل جوان است.