حوزه علمیه سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قزوین- اساتید مدارس علمیه قزوین با شرکت در کارگاه آموزشی پژوهش محور با روشهای آموزشی آشنا شدند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دوره کارگاهی روش تدریس پژوهشی محور ویژه اساتید مدارس علمیه قزوین در سالن اجتماعات مدرسه امام صادق (ع) برگزار شد و عصر پنجشنبه به پایان رسید.

دراین دوره تخصصی که مدیرکل امور پژوهشی حوزه های علمیه کشور و مدیر حوزه علمیه قزوین نیز حضور داشت خجت الاسلام سید مصطفی ابراهیمی معاون پژوهشی حوزه علمیه قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اهداف برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره با هدف تغییر در سبک آموزشی حوزه و عبور از متن محوری به فرآیند محوری برگزار شده  و اساتید با روشهای مختلف این سبک آشنا می شوند.

وی تصریح کرد: اساتید با بهره گیری از آموزه های این دوره با روشهای تدریس طلاب مدارس علمیه و فنون و تفکر در امر پژوهشی بیشتر آشنا می شوند.

حجت الاسلام ابراهیمی یادآورشد: پژوهش در مدارس علمیه قزوین بسیار مهم ومورد تاکید است و از اولویت های جدی در این معاونت محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: امروزه طلاب مدارس علمیه علاوه بر فراگیری دروس حوزوی باید خود نیز در امر پژوهش فعال و کوشا باشند.

معاون پژوهش حوزه علمیه قزوین اظهارداشت:درحال حاضر در مدارس علمیه قزوین سبک تدریس در امر پژوهش را در اولویت برنامه های درسی خود قرارداده اند و به آن توجه جدی دارند.

وی تدریس پژوهش محور، ضرورت ها و روش های مختلف تدریس را از موضوعات دوره عنوان کرد.