جشنواره فیلم اشراق سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مراسم اهدای جوایز و تجلیل از برگزیدگان جشنواره فیلم حوزه، اشراق با حضور مجید مجیدی در قم برگزار شد و سومین دوره این جشنواره به پایان رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آئین اهدای جوایز و مراسم اختتامیه جشنواره فیلم حوزه با عنوان «اشراق» با حضور مجید مجیدی و تعدادی از هنرمندان ظهر پنج‌شنبه در تالار غدیر مرکز همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.

در این مراسم در ابتدا دبیر سومین جشنواره فیلم اشراق گزارشی از مجموعه آثار ارسال شده به این جشنواره ارائه داد.

ارسال ۷۸۷ اثر به سومین دوره جشنواره فیلم حوزه، اشراق

مهدی بنکدار با بیان اینکه ۷۸۷ اثر از ۲۸ استان کشور به دبیرخانه جشنواره اثر ارسال شده، ابراز داشت: ۳۰۵ اثر مستند، ۲۴۸ اثر داستانی، ۱۷۲ اثر فیلم نامه، بیش از ۷۰ اثر نقد و  پژوهش به دبیرخانه سومین جشنواره فیلم اشراق ارسال شد.

وی ادامه داد: فیلم‌نامه‌های طلاب از قوت بیشتری برخوردار بودند و در این دوره از جشنواره تنوع موضوعی بیشتری برای ارسال آثار وجود داشت.

دبیر سومین جشنواره فیلم حوزه، اشراق عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی، جهان اسلام و تکفیری‌ها موضوعاتی بودند که در این دوره از جشنواره به علاوه موضوعات دوره قبل به هنرمندان اعلام شده بود.

در این مراسم از برگزیدگان صاحبان آثار سومین دوره جشنواره فیلم اشراق تقدیر و قدردانی شد.

۴۳ نفر تجلیل و تقدیر شدند

در بخش پژوهش دو نفر تقدیر که به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و یک نفر برگزیده شد. در بخش مقاله از سه نفر تقدیر شد و در بخش نقد فیلم از یک نفر با اهدای مبلغ پنج میلیون ریال به همراه لوح، تقدیر شد.

در بخش فیلم نامه کوتاه نیز سه نفر تقدیر و یک نفر برگزیده شدند.

همچنین در بخش فیلم‌نامه بلند دو نفر تقدیر و یک نفر در بخش هنرمندان عمومی و به طور مشترک سه نفر در بخش طلاب برگزیده شدند.

در بخش مستند کوتاه سه نفر تقدیر و دو نفر برگزیده اعلام شدند و در بخش مستند بلند دو نفر تقدیر و دو نفر برگزیده اعلام شد.

در بخش مستند تلویزیونی دیپلم افتخار مستند به دو نفر به همراه تندیس و ۲۰ میلیون ریال اهدا شد. همچنین در این بخش از دو نفر تجلیل و دو نفر تقدیر شد، به افراد شایسته تقدیر لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال اعطا شد.

در بخش پویانمایی و نماهنگ سه نفر برگزیده و یک نفر تقدیر شد و در بخش فیلم نامه کوتاه داستانی چهار نفر تقدیر و دو نفر برگزیده شدند.

در بخش فیلم داستانی بلند (تله فیلم) یک نفر برگزیده و دو نفر تقدیر شدند.

گفتنی است به برگزیدگان جشنواره فیلم اشراق، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال و به افراد شایسته تقدیر لوح تقدیر به همراه ۱۰ میلیون ریال اهدا شد.

در این مراسم ویژه از حجت الاسلام حسینی ملک شاهی امام جمعه بخشی در کردستان به دلیل اهمیت دادن به حوزه دینی جوانان با اهدای تندیس و لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال تقدیر شد.

تقدیرهای متفاوت از مجید مجیدی

در این مراسم تقدیرهای متفاوتی از مجید مجیدی به عمل آمد به طوری که نشان فاطمی، حکم و نشان خادم افتخاری مسجد مقدس جمکران، هدیه‌ای از سوی مدیرکل ارشاد اسلامی استان قم، تابلوی خوشنویسی آئینی از سوی فتح و یک عبا از سوی دفتر تبلیغات به مجید مجیدی اعطا شد.