سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: دانشجویانی که در سه ماهه اول امسال موفق به ثبت نام نشده اند می توانند جهت دریافت وام تابستان ثبت نام کنند.

پرداخت وام ویژه دکترا در سه ماهه تابستان بدون نیاز به ثبت‌نام جدیدبه گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان، ذوالفقار یزدان‌مهر مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: با پیشنهاد صندوق رفاه دانشجویان و تایید ریاست کمیسیون دائمی و همچنین وزیر علوم، مدت زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری از ۹ به ۱۲ ماه افزایش پیدا کرد. بر این اساس این وام در سه ماهه تابستان نیز به دانشجویان متقاضی پرداخت می‌شود.

وی افزود: مبلغ این وام ماهانه ۶ میلیون ریال است که به صورت فصلی و هر سه ماه یکبار به دانشجویان متقاضی پرداخت می‌شود.

مشاور وزیر علوم تاکید کرد: در راستای مراعات دانشجویان و تسهیل کردن شرایط، آن دسته از دانشجویانی که برای مرحله بهار سال جاری ثبت نام کرده اند برای دریافت وام تحصیلی ویژه دکتری در فصل تابستان نیازی به مراجعه دانشگاه و ثبت نام ندارند و تا پایان مرداد ماه وام آنان به صورت خودکار پرداخت می‌شود.

یزدان‌مهر اضافه کرد: فقط دانشجویانی که در سه ماهه اول امسال موفق به ثبت نام نشده اند می‌بایست جهت دریافت وام تابستان ثبت نام کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: وام تحصیلی ویژه دکتری به مبلغ ماهانه هفتصد هزار تومان با همکاری بانک توسعه تعاون از ابتدای سال عملیاتی و بخش عمده آن نیز پرداخت یا در حال پرداخت است و با رایزنی صندوق رفاه دانشجویان با مدیرعامل بانک در جهت مراعات و کمک به دانشجویان دکتری تسهیلات ۶ ماهه اول سال به صورت یکجا و به مبلغ چهار میلیون و دویست هزار تومان پرداخت یا در حال پرداخت است.

یزدان‌مهر تصریح کرد: با تدبیر صندوق رفاه دانشجویان جلسات هم اندیشی با حضور نمایندگان دانشجویان دکتری در چند مرحله برگزار و اقدامات قابل انجام جهت تسهیل صورت گرفته است و قرار است این جلسات تداوم داشته باشد تا متناسب با نیاز واقعی دانشجویان تصمیمات مناسب در سایر موارد مناسب با توان و رسالت صندوق به عمل آید.

مشاور وزیر علوم گفت: ثبت نام وام تحصیلی ویژه دکتری از ۱۳ خرداد شروع شده بود و قرار بود تا ۱۵ تیرماه به پایان برسد، ولی با توجه به استقبال گسترده دانشجویان دکتری به منظور پوشش حداکثری دانشجویان، تا ۲۵ تیرماه تمدید شد.

یزدان‌مهر ادامه داد: تعداد ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو متقاضی برای وام تحصیلی ویژه دکتری در سامانه صندوق ثبت نام کردند که همانطور قول داده بودیم به محض تایید و ارسال لیست دانشجویان توسط معاون دانشجویی دانشگاه در اسرع وقت پرداخت شروع شد و تاکنون مبلغ ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به حدود ۱۰ هزار دانشجوی متقاضی توسط صندوق و بانک توسعه تعاون پرداخت شده است.

جزئیات پرداخت  وام ویژه دانشجویان دکتری در تابستان