دانشگاه میبد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ مدیرکل برنامه ریزی شورای گسترش وزارت علوم بر لزوم تکمیل مجتمع های آموزشی دانشگاه آیت الله حائری میبد تا تابستان سال آینده تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، عبدالرحیم نوه‌ابراهیم در بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه حائری میبد اظهار داشت: دیدگاه خوبی در زمینه استقلال دانشگاه‌ها وجود دارد و به نظر می رسد باید اختیار به دانشگاه‌ها داده شود تا واحدهای درسی را اضافه کنند و حتی افزودن رشته‌ها باید به نحوی باشد که دانشگاه مشکلات منطقه را بررسی و در راستای نیازهای موجود، رشته راه‌اندازی کند.

مدیرکل برنامه ریزی شورای گسترش وزارت علوم نیز در این بازدید اظهار داشت: وضعیت پیشرفت فضاهای آموزشی و نیز محیط آموزشی فعلی دانشگاه حائری رضایت بخش است و امیدواریم با همکاری خیران و مساعدت وزیر علوم، بخش اعظم فضاهای در حال ساخت در تابستان سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

عبدالرحمان نوه‌ابراهیم بر استانداردسازی آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تأکید کرد و خواستار برنامه ریزی و نصب دستگاه های مورد نیاز صنایع و دانشگاه های شهرستان و استان در این آزمایشگاه ها و استفاده از ظرفیت های خیران و سرمایه گذاران خصوصی شدند.

وی گفت: ایجاد رشته های جدید و میان رشته ای در این دانشگاه، پیشنهاد خوبی است که با دانشگاه حائری در این زمینه همکاری خواهیم کرد.

نوه‌ابراهیم همچنین بر راه‌اندازی مجتمع‌های آموزشی در دست احداث دانشگاه تا پایان تابستان امسال تاکید کرد.

مشاور معاون آموزشی وزیر و مدیرکل برنامه‌ریزی شورای گسترش وزارت علوم از دانشگاه آیت الله حائری میبد بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های آموزشی دانشگاه قرار گرفتند.

در حال حاضر در دانشگاه حائری میبد در مجموع حدود ۲۴ رشته در سطوح مختلف دایر است و حدود ۱۲۵۳ دانشجو در این رشته ها مشغول تحصیل هستند.