سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر حدود ۲۲ واحد فناوی به عنوان شرکت دانش‌بنیان تأیید شده‌اند.

 

ابراهیم واشقاتی فراهانی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص افتتاحیه جشنواره اختراعات دانشگاه آزاد که امروز در واحد کرج برگزار شد، گفت: مقالات دانشگاهی در سطح پایینی قراردارد و تلاش‌ها باید جهت یکسان‌سازی جایگاه اختراعات و نشر مقالات بیشتر شود.
وی تصریح کرد: تا به حال ۷۷ مرکز رشد برای دانشگاه آزاد تأسیس شده که در این ۷۷ مرکز ۶۸۵ واحد فن‌آوری وجود دارد که نزدیک به ۲۰۰ واحد فن‌آوری ثبت شرکتی شده‌اند.
واشقانی تأکید کرد: از بین ۲۰۰ واحد ثبت شده، ۲۲ واحد به عنوان واحد دانش‌بنیان از سوی معاونت علمی تأیید شده است و حدود ۳۳ واحد در حال گذراندن مراحل نهایی هستند.
معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: سایر واحدها جهت تحقیقات بیشتر برای واجد شرایط بودن به عنوان یک واحد دانش‌بنیان بررسی می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌ی دانشگاه این است که تا پایان سال ۹۶ مراکز رشد به ۱۵۰ و همچنین واحدهای دارای مجوز نیز به ۸۰۰ واحد ارتقا یابند.