سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، از اعلام برنامه‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم برای گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگا‌ه ها خبر داد.

 

ایرجی مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تبیین نقش دانشجویان و دانشگاهیان در پیروزی انقلاب، معرفی دستاوردهای آموزش عالی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، علمی پژوهشی و ورزشی، تشکیل کرسی های آزاد اندیشی،‌برپایی نشست‌های تخصصی با حضور شخصیت‌های انقلابی و تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی مرتبط با انقلاب اسلامی و دهه فجر و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای حضور حداکثری دانشجویان،‌ اساتید، کارکنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن از برنامه‌هایی است که در سی‌وهفتمین سالگرد انقلاب اسلامی از سوی دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.
 
وی ادامه داد: در واقع این برنامه‌ها برای گرامیداشت دهه فجر، در جلسات کمیته دانشجویی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی که با محوریت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و دانشگاه‌ها تشکیل شد، برنامه ریزی شده است. 
ایرجی بیان کرد:  حد فاصل خیابان‌ قدس و ۱۶ آذر بصورت نمایشگاه و غرفه‌هایی در محوطه سر درب دانشگاه تهران با مشارکت وزارت علوم، وزارت بهداشت، جهاد دانشگاهی و . . . در راستای ارائه دستاوردهای آموزش عالی کشور پس از انقلاب اسلامی برپا می‌شود.
وی افزود: دانشگاه های علمی کاربردی، امیر کبیر، شریف و سایر ساختمانهای دانشگاهی در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن، ضمن برپایی نمایشگاه و غرفه‌های فرهنگی به راهپیمایان خدمت رسانی می‌کنند.
مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم خاطر نشان کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در کمیته دانشجویی ستاد مرکزی دهه فجر، روز ۱۴ بهمن‌ماه که بعنوان انقلاب اسلامی، نهضت علمی، اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، روز تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام راحل و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری خواهد بود و بعد از ظهر همان روز دانشگاهیان در حسینیه جماران و بیت امام خمینی(ره) حضور پیدا می‌کنند.