دانشگاه پیام نور سقز سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه پیام نور ضمن اعلام آمادگی این دانشگاه برای همکاری مشترک با دانشگاه های بغداد و مذاهب اسلامی از راه اندازی رشته صلح جهانی در دانشگاه پیام نور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، علی اصغر رستمی ابوسعیدی در نشست با مسئولان دانشگاه‌های بغداد و مذاهب اسلامی افزود: بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید تمام وقت و ۱۰۰۰ نفر از اساتید مدعو و پاره وقت دانشگاه پیام نور از اهل سنت هستند.

وی با عنوان اینکه ۵۵ هزار نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز از اهل تسنن هستند، تصریح کرد: این دانشگاه افتخار دارد که با ارائه خدمات گسترده، تعامل مثبت و سازنده‌ای را بین دانشگاه های بغداد و دانشگاه پیام نور برقرار کرده و آمادگی خود را برای هرگونه خدمات نظیر تبادل استاد و دانشجو، ارائه اطلاعات و محتوا اعلام کند.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر لزوم کاهش خشونت در جهان اسلام از برگزاری کنفرانس مشترک در این زمینه استقبال کرد و گفت: دانشگاه پیام نور نخستین دانشگاه در داخل کشور است که پیشنهاد راه اندازی رشته صلح جهانی در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه آموزش صلح جهانی یکی از اهداف مهم یونسکو است، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور در نظر دارد رشته صلح جهانی را به صورت الکترونیکی و نیمه حضوری دایر کند.

وی در پایان از مسئولان دانشگاه های بغداد خواست رشته زبان و ادبیات فارسی را نیز به مجموعه رشته های خود بیفزایند و اعلام کرد که دانشگاه پیام نور در این زمینه همکاری لازم را خواهد داشت.