12-797.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به طرح تربیت یک‌ساله نیروی کمکی در بیمارستان‌ها، اجرای این طرح را به نفع دو گروه پرستاران و بیماران دانست و گفت: این افراد جای پرستاران را نخواهند گرفت بلکه فقط نوعی نیروی کمکی برای پرستاران هستند.

دکتر یوسف پریدار در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به این‌که یکی از معضلاتی که در بیمارستان‌ها وجود دارد خدماتی است که چیزی میان خدمات فنی پرستاری و کارهایی است که همراهان بیمار انجام می‌دهند، اظهار کرد: این خدمات درگذشته توسط گروهی به نام “کمک بهیار” انجام می‌شد که حذف نیروهای کمک بهیار از بیمارستان‌ها سبب شد این خدمات را همراهان بیمار انجام دهند.

وی افزود: طرحی که وزارت خانه برای حل این معضل در نظر گرفته است آموزش کوتاه‌مدت نیروهای کمکی است که این وظایف بینابینی را انجام دهند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول ادامه داد: این طرح به‌طور اشتباه در کشور این‌گونه برداشت شده است که این افراد با دوره آموزش یک‌ساله جای پرستاران را خواهند گرفت درصورتی‌که پرستار، کارشناسی است که دستورات پزشک را اجرا و بر اجرای علمی این دستورات نظارت می‌کند و کارهای تخصصی برای بیمار را انجام می‌دهد.

پریدار خاطرنشان کرد: به نظر من این طرح ایده‌ای خوب و از وظایف و تکالیف ما است چراکه این افراد آن قسمت از خدماتی که در بیمارستان‌ها به‌خوبی شکل نمی‌گیرد، را انجام خواهند داد و این به نفع دو گروه از مردم یعنی پرستاران و بیماران خواهد بود.