سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مسئول دفتر محلی آیسک در دانشگاه علامه طباطبایی از فعالیت بزرگترین سازمان دانشجو گردان جهان(آیسک) در دفاتر محلی آن در دانشگاههای ایران خبر داد.

 

مهرورز مسئول دفتر محلی دانشگاه علامه طباطبایی در آیسک( بزرگترین سازمان بین‌المللی دانشجو گردان جهان) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آیسک بزرگترین سازمان دانشجو‌گردان جهان است که سکوی بین‌المللی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها فراهم می‌کند تا به وسیله آن بتوانند توانمندی راهبردی خود را کشف و شکوفا کنند و از این طریق تاثیر مثبتی در جوامع داشته باشند.
وی ادامه داد: برنامه‌های مختلفی از جمله تبادل دانشجو با دانشگاه‌های داخلی و خارجی داریم این برنامه به این صورت است که هر دانشجو به شکل داوطلبانه به کشورهایی مثل هند یا چین یا مجارستان و کشورهای شرق اروپا می‌رود و در بازه ۴ تا ۸ هفته کشور خود را به آنها معرفی می‌کند.
مهروز بیان کرد: آیسک در ماه‌های گذشته نشستی را با امور جوانان سازمان ملل متحد که ۱۲۷ کشور و نماینده‌‌های دولتی و شرکت‌های معتبر جهانی در آن حضور داشتند برای تبادل نظر درباره اهداف توسعه پایدار برگزار می‌کرد اهداف توسعه پایدار اهدافی هستند پیرو اهداف توسعه هزاره که از سال ۲۰۰۰ شروع شده و قرار است در یک بازه ۱۵ ساله ( از ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰) جوامع به ۱۷ هدف که به اهداف توسعه پایدار معروف هستند برسند.
وی اظهار داشت: از جمله اهداف توسعه پایدار می‌توان به از بین بردن فقر و گرسنگی، برقراری صلح و برابری‌های جنسیتی و اجتماعی،‌ ارتقا کیفیت اقتصاد در جوامع، بهتر کردن آب و هوای جهان و… اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد: آیسک در ایران از سال ۱۳۸۶ به همت دانشگاه تهران و دانشگاه  کار آفرینی تاسیس شد و در حال حاضر در دانشگاه‌های امیر کبیر،‌ تبریز، هنر اصفهان، شیراز، اهواز، کیش، کرج و… فعالیت می‌کند سال گذشته حدود ۱۰۰ دانشجو از ایران به کشورهای مختلف برای بحث کارآموزی سفر کردند و در حال حاضر آیسک در ایران ۱۱۰ عضو فعال دارد در واقع سازمان آیسک در دانشگاه‌های مذکور دفتر محلی دارد.

انتهای پیام