FERDOSI.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  کرسی امام علی(ع) با حضور حجت الاسلام دکتر غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد و جمعی از اساتید و متفکران در حوزه ادیان و الهیات در دانشگاه علوم دینی هارتفورد آمریکا افتتاح شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، این کرسی که برای اولین بار در حوزه آمریکای شمالی ایجاد می شود، با همکاری متفکران و صاحب نظران علوم دینی و با کمک و حمایت های مردمی با پشتوانه مالی یک و نیم میلیون دلار تشکیل شده است.

بر پایه این گزارش، این کرسی قرار است ضمن معرفی هر چه بیشتر شخصیت امام علی(ع) به جامعه علمی آمریکا و جهان، برای مطالعه اسلام شیعی و ترویج گفتگو میان مذاهب اسلامی فعالیت داشته باشد. پروفسور سید عمار نخجوانی استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد و یکی از شخصیت های با نفوذ جهان اسلام به عنوان رئیس هیئت مرکزی این کرسی انتخاب شد.

دکتر محمود ایوب استاد دانشگاه علوم دینی هارتفورد که در شکل گیری کرسی امام علی(ع) تلاش فراوانی داشته است خاطرنشان کرد: این کرسی به منظور ایجاد اتحاد واقعی میان جامعه مسلمین تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم دینی هارتفورد، به عنوان بنیاد ابراز عقاید مسلمانان و مسیحیان جهان به شمار می رود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، حجت الاسلام محمد اسلامی قرائتی امام جماعت موسسه اسلامی امام علی(ع) شهر نیویورک و حجت الاسلام دکتر غلامرضا رئیسیان رئیس دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد ضمن حضور در این مراسم، حمایت خود را از راه اندازی کرسی های مناظره، نقد و نظریه پردازی در محیط های علمی و دانشگاهی اعلام کردند.