جشنواره فیلم اشراق سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – قم – مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم‌ اشراق در سینما ونوس قم آغاز شد و قرار است طی دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه تمام فیلم‌های راه یافته به جشنواره به نمایش گذاشته شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، مراسم افتتاحیه سومین جشنواره فیلم اشراق قبل از ظهر سه‌شنبه با حضور طلاب هنرمند و مسئولان فرهنگی در سالن سینما ونوس قم برگزار شد.

دبیر سومین جشنواره فیلم اشراق در این مراسم با اشاره به ویژگی‌های خاص سومین دوره جشنواره ابراز کرد: آثار سومین دوره فیلم اشراق از لحاظ کمی و کیفی و حرفه و هنری بودن در جایگاه جشنواره تخصصی کشور قرار داشت.

مهدی بنکدار افزود: ما بخش‌های ویژه‌ای را در سومین دوره این جشنواره اضافه کردیم و از جمله آن بخش رسانه و طلاب و نقد و پژوهش است.

وی عنوان کرد: تعدادی آثار ممکن است با موضوع جشنواره ارتباط مستقیم نداشته باشد اما به نحوی تبلیغ دین و سبک زندگی اسلامی در آن‌ها نمود دارد.

هدف از برگزاری جشنواره فیلم اشراق صرفا کار تبلیغاتی نیست

دبیر سومین جشنواره فیلم اشراق بیان کرد: هدف ما از برگزاری جشنواره فیلم اشراق صرفا کار تبلیغاتی و برگزاری مراسم نیست و از ابتدای آغاز دوره این جشنواره کارگاه‌هایی در رشته‌های فیلم و مستند با حضور هنرمندان برگزار شد.

وی ادامه داد: این کارگاه‌ها آموزشی بوده و در آن تکنیک‌هایی برای ساخت فیلم به هنرمندان ارائه شده است.

اکران فیلم‌های راه یافته به جشنواره طی دو روز

بنکدار تصریح کرد: طی دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه تمامی فیلم‌های راه یافته به جشنواره اکران می‌شود و مستند کوتاه و بلند در سالن شماره یک و مجموعه آثار دیگر در سالن شماره ۲ سینما ونوس نمایش داده می‌شود.

گفتنی است اکران فیلم‌های راه یافته به جشنواره طی دو روز سه شنبه و چهار شنبه در سینما ونوس برگزار می‌شود.

گروه‌های شرکت کننده عموم طلاب هنرمند و هنرمندان فیلمساز با موضوع روحانیت حوزه‌های علوم دینی خواهد بود و حضور عموم طلاب و هنرمندان آزاد است.

شایان ذکر است اکران فیلم‌ها از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه سه‌شنبه آغاز و تا ساعت ۲۲ روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.