1453796633669_download.png

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: هفته گذشته کشور بلژیک تقاضای تأسیس دانشکده قرآنی را داشت این در حالی است که در آلمان نیز مجوزهای تأسیس دانشکده قرآنی صادر شده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد نقیب در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد، افزود: امام علی(ع) در خطبه ۱۷۶ نهج‌البلاغه می‌فرمایند هیچ‌کس با قرآن ننشست مگر اینکه هدایت او بیشتر شد و نقصان او کمتر شود. در روز قیامت منادی ندا می‌دهد هر کسی هر چه را کاشته است مبتلای به آن است و هرکس در زمین قرآن کشت کرده است گرفتار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم دارای ۲۲ دانشکده در سراسر کشور است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۵ هزار دانشجو در دانشکده‌های قرآنی سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند این در حالی است که ۱۲ نقطه در سراسر کشور متقاضی تأسیس دانشکده قرآنی هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان اینکه در شهرستان بم دانشکده و خوابگاه علوم قرآنی آماده بهره‌برداری است، تصریح کرد: هفته گذشته کشور بلژیک تقاضای تأسیس دانشکده قرآنی را داشت این در حالی است که در آلمان نیز مجوزهای تأسیس دانشکده قرآنی صادر شده است.

حجت الاسلام نقیب با اشاره به اینکه بالای ۷۵ درصد از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در حال حاضر اشتغال به‌کار دارند، اضافه کرد: در دانشگاه علوم قرآنی تاکنون کمیته انضباطی تشکیل نشده است و مردم برای ادامه تحصیل فرزندانشان، به این دانشگاه و فضای قرآنی آن اعتماد کامل دارند.

وی با بیان ضرورت تشکیل انجمن حامی دانشکده علوم قرآنی، گفت: باید در منابر و نماز جمعه بحث وقف‌های قرآنی مطرح شود و ما در استان وقف‌های قرآنی داشته باشیم.

‌تحصیل ۱۰۵ دانشجو در دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد

رئیس سابق دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد گفت: ۱۰۵ دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی شهرستان تحصیل می‌کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، حجت الاسلام عشریه در این مراسم طی سخنانی افزود: یکی از دغدغه‌های ما منحل نشدن دانشکده بود که با پیگیری‌های نماینده ولی‌فقیه در استان و استاندار لرستان ساخت ساختمان این دانشکده آغاز شده است.

وی ادامه داد: دانشکده علوم قرآنی چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ معنوی با دانشکده‌های دیگر تفاوت دارد.

این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۵ دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد مشغول به تحصیل هستند.

در این مراسم ضمن تقدیر از حجت‌الاسلام والمسلمین عشریه، رئیس سابق دانشکده علوم قرآنی خرم‌آباد، حجت‌الاسلام بچاری به‌عنوان رئیس جدید این دانشکده قرآنی منصوب شد.