سعید محمد زاده سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – خرم آباد – رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان برنامه های دهه فجر این دانشگاه را تشریح کرد و گفت: کرسی‌های آزاداندیشی برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

 سعید محمدزاده در گفتگو با خبرنگار مهر، به برنامه های دهه فجر مراکز علمی کاربردی استان اشاره کرد و اظهار داشت: در این ایام کارکنان و مدرسان مراکز علمی کاربردی استان با ائمه جمعه شهرستان ها و خانواده های شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی دیدار خواهند کرد.

وی برگزاری نشست های فرهنگی، علمی و هنری با محوریت انقلاب اسلامی و نقش جوانان در پیروزی انقلاب را از دیگر برنامه های ایام دهه فجر دانشگاه علمی کاربردی استان خواند و افزود: همچنین در این ایام با دعوت از افرادی که در شکل گیری انقلاب نقش آفرینی کرده اند مراسم شب شعر و خاطره برگزار می شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان از برپایی ایستگاه صلواتی در ۱۵ بهمن و در محل مزار شهدای انقلاب خبر داد و گفت: در ۱۴ بهمن نیز مراسم جشن انقلاب به همراه جشن فارغ التحصیلی برخی دانشجویان برگزار می شود.

محمدزاده به برپایی جلسات آزاداندیشی و نشست های بصیرتی در خصوص انقلاب توسط دانشگاه علمی کاربردی لرستان اشاره کرد و افزود: در ایام دهه فجر مسابقات وبلاگ نویسی و کاریکاتور با موضوع انقلاب همچنین نمایشگاه عکس و کتاب در مراکز علمی کاربردی استان برگزار خواهد شد.

وی به برگزاری مسابقه کتابخوانی در این ایام اشاره کرد و بیان داشت: در این مسابقه کتاب هایی که در محوریت موضوع انقلاب بوده به دانشجوها معرفی شده و به افراد برتر جوایزی داده می شود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه در ایام دهه فجر ائمه جماعت شهرستان ها در مراکز مختلف این دانشگاه حضور خواهند یافت ادامه داد: ائمه جماعت در بین نماز ظهر و عصر مراکز دانشگاهی در خصوص اهمیت انقلاب اسلامی صحبت کرده و دیدگاه های رهبر انقلاب در این خصوص را مطرح می کنند.

محمدزاده یکی از اهداف اصلی دانشگاه علمی و کاربردی را افزایش مهارت و حرفه در بین دانشجویان دانست و عنوان کرد: این دانشگاه سعی می کند زمینه اشتغال فارغ التحصیلان خود را فراهم کند لذا در ایام دهه فجر نمایشگاهی از تولیدات و دستاوردهای دانشجویان برگزار شده و افراد با این توانمندی ها آشنا می شوند.

وی اظهار داشت: در روز ۱۴ بهمن پروژه تاسیساتی سیستم حفاطتی دانشگاه علمی کاربردی لرستان افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان آگاه سازی مردم در خصوص اهمیت حضور آن ها در انتخابات را از برنامه های دانشگاه علمی کاربردی در بحث انتخابات دانست و گفت: این دانشگاه سعی دارد با برگزاری نشست های تخصصی در ارتباط با ضرورت شرکت مردم در انتخابات زمینه حضور حداکثری آن ها در انتخابات را فراهم آورد.

محمدزاده به وجود ۲۸ هزار دانشجو در مراکز علمی و کاربردی لرستان اشاره کرد و افزود: این تعداد دانشجو در ۳۲ مرکز دانشگاهی مشغول تحصیل هستند.

وی تعداد رشته های تحصیلی موجود در مراکز علمی کاربردی استان را ۱۸۰ رشته برشمرد و اضافه کرد: دو سوم این رشته ها مربوط به مقاطع کاردانی و یک سوم آن ها مربوط به مقطع کارشناسی است.