دانشجوی خارجیسایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اعلام کرد: دانشگاه آزاد خواستار جذب دانشجوی خارجی غیر بورس شد .

صمد حاج جباری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در نشست هم اندیشی که اخیرا با حضور مسئولان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و مسئولان معاونت دانشجویی و دانشگاه آزاد برگزار شد، این دانشگاه متقاضی جذب دانشجوی خارجی غیر بورس شد.

وی ادامه داد: سازمان امور دانشجویان نیز اعلام کرد، دانشگاه آزاد، برای جذب دانشجوی خارجی غیر بورس باید براساس چهارچوب سازمان امور دانشجویان مجوز اخذ کرده و سپس برای پذیرش دانشجو اقدام کند.

مدیرکل اموردانشجویان غیرایرانی وزارت علوم تاکید کرد: بنابراین کمیته ای برای این کار تشکیل شده که جذب دانشجوی خارجی غیر بورس در دانشگاه آزاد اسلامی، منوط به مجوز این کمیته خواهد بود.

وی ادامه داد: این دانشگاه دارای واحدهای زیادی است بنابراین تمام مراکز و واحدهای آن نمی توانند به صورت فله ای دانشجو پذیرش کنند، واحدهایی از نظر سازمان، می توانند دانشجو پذیرش کنند، که از ساختارو استانداردهای لازم برخوردار باشند.

حاج جباری افزود: البته دانشگاه آزاد از طریق کنکور دانشجوی خارجی جذب می کند و جلساتی که برگزار شد برای جذب دانشجوی خارجی به صورت آزاد بود، در حال حاضر این دانشگاه حدود ۴ هزار و ۲۰۰ دانشجوی غیرایرانی دارد که از طریق کنکور جذب کرده است.