IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز از تدوین آیین‌نامه جدید پوشش و رفتار حرفه‌ای دانشجویان در این دانشگاه خبر داد و گفت: این آیین‌نامه در شورای فرهنگی و امر به معروف دانشگاه نیز به تصویب رسیده است و به‌زودی برای اجرا به همه دانشکده‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر ساسان موگهی در جلسه هماهنگی تبیین اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تدوین برنامه ششم توسعه کشور در حوزه فرهنگی و دانشجویی که در دفتر این معاونت برگزار شد، اظهار کرد: فصل بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه ششم توسعه کشور با تأکید بر اجرای سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی توسط مقام معظم رهبری و به منظور تسهیل در ایفای نقش تولیت سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اهداف کلی و کمی بخش سلامت در برنامه ششم توسعه کشور، ۱۶ هدف کلی سلامت‌محور ترسیم شده است که دو مورد از اهداف این برنامه مرتبط با حوزه وظایف معاونت فرهنگی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ارتقاء کیفیت و تأمین شایسته معیشت دانشجویان و توسعه و تعمیق فرهنگ اسلامی ایرانی در دانشگاه‌ها در راستای تربیت دانشجویان سالم از نظر روحی، روانی، فرهنگی و اجتماعی را از اهداف این برنامه عنوان و تصریح کرد: ارتقاء کیفیت ارائه خدمات سلامت با تربیت دانشجو در همه ابعاد جسمی و روحی میسر می‌شود.

موگهی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی در سطح وزارتی در حوزه‌های مختلف متشکل از معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه مربوطه، مدیران این معاونت، نمایندگانی از معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و پنج تا هفت دانشگاه منتخب، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های منتخب در این کارگروه حضور فعال دارد.

وی عنوان کرد: در جلساتی که در وزارت بهداشت برگزار شد، چگونگی دستیابی به دو هدف کلی که برای نظام سلامت در حوزه فرهنگی و دانشجویی بیان شده است، مطرح شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان این‌که این برنامه‌ها در یک محدوده زمانی مشخص برنامه‌ریزی شده و اجرا می شوند، گفت: برنامه عملیاتی سال ۹۵ دانشگاه پس از نهایی‌شدن در کمیته مرکزی، به هیئت امنای دانشگاه ارسال می‌شود که پس از تأیید با ابلاغ وزیر بهداشت، منشور عملیاتی دانشگاه در سال آینده خواهد بود.

موگهی با اشاره به مباحث حجاب‌و‌عفاف و رفتار حرفه‌ای دانشجویان، افزود: بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های بسیار متفاوتی در این زمینه وجود دارد که هر کدام به نحوی مشخص‌کننده رفتار حرفه‌ای و پوشش مناسب دانشجویان است؛ از سال گذشته کار جمع آوری اطلاعات و تدوین آیین‌نامه جدید با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آغاز شد که این آیین‌نامه در شورای فرهنگی و امر به معروف دانشگاه نیز به تصویب رسید و به‌زودی برای اجرا به همه دانشکده‌ها ابلاغ می‌شود.