اولیا،‌ رئیس دانشگاه یزد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ رئیس دانشگاه یزد از تدوین طرح جامع دانشگاه یزد خبر داد و گفت: این طرح مراحل نهایی خود را طی می کند و امیدواریم تا پایان سال جاری تکمیل شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمدصالح اولیا، بعد از ظهر امروز در گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه شش کشور در دانشگاه یزد اظهار داشت: در طرح جامع دانشگاه یزد، شاخص‌های کمی و کیفی مدنظر قرار گرفته و چشم انداز دانشگاه تا سال ۹۹ پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: برای بخش‌های مختلف دانشگاه اعم از حوزه علمی، فرهنگی، آموزشی، عمرانی و… و. برنامه ریزی و طراحی شده و مواردی مدنظر قرار گرفته که معمولا در دانشگاه‌ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

اولیا ادامه داد: یکی از مواردی که این طرح دنبال می‌کند، تلاش برای جذب دانشجویان موفق به بازار کار پس از فارغ التحصیلی است و این مهم به عنوان یکی از دغدغه های دانشجویان و مسئولان مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با برشمردن برنامه های مختلف طراحی شده در قالب این سند عنوان کرد: در مجموع ۱۲ محور از جمله گردشگری، معماری، سامانه های هوشمند، سرامیک، منابع آبی و … مدنظر قرار گرفته است.

اولیا در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه پیشینه ای از دانشگاه یزد اظهار داشت: این دانشگاه در حال حاضر ۱۴ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد دارد که این آمار در مقایسه با سال گذشته افزایشی نداشته زیر طی چند سال اخیر، رشد آمار دانشجویان متوقف شده است.

رئیس دانشگاه یزد با بیان اینکه ما نیز به سمت کیفی سازی فعالیت های علمی دانشگاه قدم بر می داریم، افزود: در زمینه راه اندازی رشته های مورد نیاز و نیازسنجی در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گرفته ضمن اینکه تقویت حوزه پژوهش و تحقیقات در برنامه قرار گرفته است.