دانشگاه دامغان سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دامغان – نماینده مردم دامغان درمجلس شورای اسلامی، درباره شائبه تنزل جایگاه دانشگاه دامغان، گفت: این دانشگاه از موفق ترین دانشگاه ها بوده و خادمان دیار دامغان اجازه این امر را نخواهند داد.

عبدالرحمان رستمیان در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینکه دانشگاه دامغان دارای پنج هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در هشت دانشکده است، ابراز داشت: هنر، فنی مهندسی، زیست، شیمی، علوم زمین، ریاضی، علوم کامپیوتر وگروه علوم انسانی از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه هستند.

وی افزود: بر اساس آمار و مستندات موجود، دانشگاه دامغان در سال تحصیلی جدید با جذب ۷۰۰ دانشجو ازموفق ترین دانشگاه ها در نوع خود به حساب می آید و این روند با توجه به تکمیل فرآیندهای تجهیزاتی، علمی وپژوهشی این مرکز آموزش عالی و توانمندی های آن در آینده ادامه خواهد داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این نکته که بازگشت دانشگاه دامغان به دانشگاه جامع، ماحصل تلاش بسیاری از خادمان مردم شریف این شهرستان است، بیان داشت: روند فعالیت دانشگاه دامغان در امور عمرانی وجذب دانشجو در رشته های فنی و مهندسی، هنر ودانش آموختگان مقطع دکتری نشان از آن دارد که این مرکز آموزش عالی با قوت به کار خود ادامه خواهد داشت.

رستمیان افزود: طی سه سال قبل با هوشیاری و تلاش مسئولان و مدیریت دانشگاه دامغان این مرکز صاحب رشته ها و دانشکده فنی و مهندسی شده و با جذب دانشجو در رشته های برق و مکانیک که رشته های پر طرفدار و کارآمدی هستند گام های موثری در راه پویایی بیشتر برداشته است.

وی با اشاره به شائبه تنزل رتبه دانشگاه دامغان، ابراز داشت:  این دانشگاه، از موفق ترین دانشگاه های منطقه در سال های اخیر بوده و مسئولان این شهرستان هرگز اجازه نخواهد داشت این روند رو به رشد متوقف شود.

نماینده مردم دامغان درمجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: مدیران مرکز آموزش عالی و مسئولان شهرستان دامغان هیچ گاه دست از تلاش در راستای رسیدن این مراکز به شرایط  مطلوب و تعامل مثبت با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اندیشمندان و خیران برای رسیدن به نقطه مطلوب بر نخواهند داشت.