گوشی پزشک سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – پورتال سلامت واحد علوم و تحقیقات توسط دانشکده علوم پزشکی و مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک این واحد راه اندازی شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، علی عباسپور رئیس واحد علوم تحقیقات گفت: مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک به منظور رسیدگی به وضعیت سلامت و بهداشت اساتید، دانشجویان و کارکنان واحد علوم و تحقیقات راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه توجه به سلامت دانشجویان از جمله اهداف اولویت دار واحد علوم و تحقیقات است، افزود: برهمین اساس در برنامه ای که برای مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک این واحد در نظر گرفته شده است، علاوه بر اساتید و کارکنان، دانشجویان نیز در اولویت این طرح قرار خواهند گرفت.

رئیس واحد علوم تحقیقات تصریح کرد: آگاه کردن مردم از بیماری های گوناگون بخصوص بیماری های خطرناک و عوارض ناشی از آنها که برخی از این بیماری ها را می توان تنها با یک پیشگیری ساده از ابتلاء به آن جلوگیری کرد از جمله وظایفی است که باید به آن مبادرت ورزید که مرکز تحقیقات و سلامت می تواند در این امر نقش بسزایی ایفاء کند.

عباس پور خاطرنشان کرد: بحث تغذیه و روانشناسی اساتید، دانشجویان و کارکنان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین با توجه به وجود کارشناسان و متخصصان برجسته واحد علوم و تحقیقات می توان در این حوزه ها نیز به ارائه خدمات متنوع پرداخت.

محسن سلمان نژاد رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم و تحقیقات نیز با بیان اینکه پایش، پیشگیری و درمان از جمله اهداف راه اندازی این مرکز است، گفت: پورتال سلامت دانشگاه که در قالب نرم افزار از این پس به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می کند با گردآوری و پایش اطلاعات پزشکی افراد(براساس معاینات، آزمایشهای صورت گرفته) کمک قابل توجهی در خصوص پیشگیری و تشخیص بیماری ها را ارائه می دهد.

وی اضافه کرد: براین اساس بیماران به راحتی می توانند اطلاعات، تاریخچه معاینات و آزمایش های مربوط به خود را در هر نقطه ای از دنیا دسترسی آنلاین داشته باشند.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت الکترونیک واحد علوم و تحقیقات گفت: این نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که براساس مشخصات هر فرد و براساس تقویم سلامت ویژه آن، بصورت خودکار از طریق پیامک اقدام به یادآوری آزمایشات و معاینات دوره ای می کند.

سلمان نژاد ادامه داد: این نرم افزار براساس بیماری تشخیص داده شده در فرد، اطلاعاتی را در زمینه بیماری در صفحه پروفایل ذخیره می کند.

وی گفت: در این مرکز کلینیک روانشناسی و کلینک تغذیه در آینده ای نزدیک راه اندازی خواهد شد.