سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس مرکز توسعه و فن‌آوری دانشگاه آزاد گفت: تفاهم‌نامه‌ امضا نشده با وزارت صنعت و معدن بر ۶ محور استوار است و اکنون به مرحله عملیاتی رسیده است.

 

داوود ثمری رییس مرکز توسعه و فن‌آوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان این که حدود ۶ ماه پیش تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد و وزارت صنعت معدن و تجارت امضا شده است، گفت: این تفاهم‌نامه در غالب ۶ محور پیش می‌رود که یکی از مهمترین بحث‌های آن گذراندن فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی در داخل کشور پیرامون منابع مهم است.
وی افزود: طرح پسا دکتری صنعتی نیز با وزارت صنعت و معدن در حال نهایی شدن است تا افرادی به عنوان پسا دکتری معرفی شوند.
رییس مرکز توسعه و فن‌آوری ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد پیرامون سایر محورها تصریح کرد: کارورزی ۶ ماهه دانشجویان رشته‌های فنی و انتخاب آنها برای باقی ماندن در بخش صنعت نیز در این ۶ محور قرار گرفته است.
ثمری تصریح کرد: حمایت از پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری که بر پایه‌ی نیازهای صنعت طراحی می‌شوند، حضور بحث‌های صنعتی در دانشگاه‌ها برای اعمال تجربه‌های آنها و همچنین بحث شرکت‌های فن‌آوری (شفا) که یک پروژه در حال پیشروی با همکاری وزارت صنعت و معدن است از دیگر محورهای تفاهم‌نامه امضا نشده بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت صنعت و معدن است.
وی خاطرنشان کرد: این تفاهم‌نامه حدود ۶ ماه پیش امضا شده و در حال حاضر به مرحله‌ی عملیاتی رسیده است.