خسرو عزیزی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – خرم آباد – رئیس دانشگاه لرستان از اعزام دو هزار و ۹۰۰ دانشجوی این استان به اردوهای راهیان نور خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، خسرو عزیزی در جلسه هماهنگی اردوهای راهیان نور و دومین کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان اظهار داشت: اردوهای راهیان نور و دومین کنگره شهدای دانشجوی استان لرستان باید در حد شان و منزلت شهدا برگزار شود چرا که ما هرچه داریم از شهدا و امام شهدا است.

وی تاکید کرد: برای آشنایی بیشتر دانشجویان با  رشادتهای شهدا و ایثارگران دفاع مقدس ضروری است که واحد درسی آشنایی با دفاع مقدس به عنوان یک واحد درسی الزامی و نه اختیاری در دانشگاهها تدریس شود.

رئیس دانشگاه لرستان همچنین از دبیرخانه راهیان نور خواست گزارشی را در پایان اردو های راهیان در اختیار معاونت های فرهنگی دانشگاهها و روساء قرار دهد تا در برنامه ریزی های آینده مورد توجه قرار گیرد.

عزیزی با بیان اینکه بر اساس ظرفیت پیش بینی شده قرار بوده که دو هزار و ۹۰۰ دانشجوی دانشگاههای لرستان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شوند گفت: در صورت فراهم شدن شرایط لازم این سهیمه به سه هزار و ۱۰۰ نفر قابل افزایش است.