علیرضا پارساپور سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر علمی چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران از برگزاری نشست های تخصصی اخلاق داروسازی و نوآوری در حوزه اخلاق پزشکی در این دوره خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، دکتر علیرضا پارساپور امروز در نشست خبری چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران و چهارمین اخلاق پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برگزاری سه دوره گذشته کنگره اخلاق پزشکی در سال های ۸۹ تا ۹۱ گفت: این کنگره دو دوره برگزار نشد که دلیل وقفه آن نیز کم شدن فعالیت شورای عالی اخلاق پزشکی بود که خوشبختانه این شورا اکنون فعال شده است.

وی افزود: شورای عالی اخلاق پزشکی نقطه ثقل همه ذی نفعان است و این دوره از کنگره هم به دلیل وسعت و کمی و کیفی بسیار قابل توجه است و می تواند به اجرایی شدن اهداف شورا کمک کند.

پارساپور یادآور شد: اگر شورای عالی فعالیت خود را جدی تر ادامه دهد همه گروه های علوم پزشکی می توانند از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به آمار دقیق شرکت کنندگان در چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران گفت: ۸۶۴ مقاله به دبیرخانه رسیده که از این تعداد ۱۶۰ در بخش سخنرانی (۱۸.۸ درصد مقالات)، ۴۶۹ در بخش پوستر (۵۵.۳ درصد مقالات) ارائه می شوند و در ۲۲۰ مقاله هم رد شدند.

دبیر علمی چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران افزود: ۲۱ سخنران کلیدی و مدعو هم در این کنگره حضور دارند. ۲۴ نشست برگزار خواهد شد که از این میان ۱۹ نشست تخصصی و ۵ نشست عمومی است. چهار سری نشست ویژه آموزش اخلاق داروسازی، چالش های آموزش اخلاق پرستاری، نشست های دانشجویی و معرفی موارد اخلاق پزشکی با حضور بیماران خواهد بود.

دکتر احسان شمسی کوشکی دبیر اجرایی کنگره چهارمین کنگره سالانه اخلاق پزشکی ایران و چهارمین اخلاق پرستاری نیز با اشاره به اهمیت موضوع اخلاق پزشکی گفت: اهمیت این مسئله نشان دهنده حساس شدن مردم و ذی نفعان گروه علوم پزشکی است.

شمسی کوشکی یادآور شد: ۲۵۰۰ نفر در این کنگره ثبت نام کرده اند و طیف شرکت کنندگان از علوم پزشکی تا علوم انسانی متفاوت است.