09510530706740-2042866.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه شهرکرد از راه اندازی مرکز آپا (آگاهی، پشتیبانی و آموزش) در این دانشگاه خبرداد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری- شایان شامحمدی در نشست دانشگاهیان دانشگاه شهرکرد با معاون حقوقی وزارت ارتباطات، اظهار کرد: خوشبختانه به دلیل وسعت دانشگاه شهرکرد، امکان پیشرفت فیزیکی و زیرساخت‌های لازم فراهم است که با توجه به پتانسیل گروه برق، طرح راه‌اندازی مرکز آپا (آگاهی، پشتیبانی و آموزش)دانشگاه شهرکرد مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: با ایجاد مرکز آپا، فرصت‌های مناسب‌تری از لحاظ توسعه فن‌آوری و دانش، اشتغال‌زایی و کار آفرینی و رفع مشکلات امنیتی سامانه‌های اطلاعاتی ایجاد خواهد شد.

شامحمدی طرح‌های خدماتی قابل ارائه به تمامی سازمان‌ها و ارگا‌ن‌ها و طرح‌های تحقیقاتی را از جمله طرح‌های مد نظر این مرکز عنوان کرد.

رئیس دانشگاه شهرکرد خواستار تاسیس سیستم مرکز آپا (آگاهی، پشتیبانی و آموزش) با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری کشور و معاون حقوقی امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات، شد.

شامحمدی در ادامه اظهار کرد: استان چهارمحال و بختیاری با دارا بودن یک درصد مساحت کل کشور، دارای پتانسیل‌های خوبی از لحاظ منابع آب، تولید بادام، تولید آبزیان به ویژه ماهیان آبزی و تولید گیاهان داروئی است. در کنار این پتانسیل‌های مذکور دانشگاه شهرکرد، رتبه ۲۷ را از نظر پتانسیل علمی در میان دانشگاه‌های کشور کسب کرده است.

شامحمدی با بیان اینکه دانشگاه شهرکرد یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور است، تصریح کرد: این دانشگاه دارای ۸۳۰۰ دانشجو، ۳۰۰ عضو هیأت علمی، هشت دانشکده و پژوهشکده و پنج مرکز تحقیقات است.

رئیس دانشگاه شهرکرد خاطر نشان کرد: دانشکده فنی و مهندسی از جمله دانشکده‌های این دانشگاه است که توانسته است خدمات تخصصی خود را برای حل مشکلات استان ارائه دهد.

وی در ادامه گفت: این دانشکده با زیربنای ۱۷ هزار متر مربع، با گرایش‌های الکترونیک، قدرت، کنترل و مخابرات در سال ۱۳۷۷ افتتاح گردید و تاکنون در ۴۷ طرح تحقیقاتی امتیاز کسب کرده است.

شامحمدی تصریح کرد: این دانشگاه دارای همکاری های بین المللی با دانشگاه کارلسروهه آلمان، سیدنی استرالیا، پروژه بخش بندی رگ های قلب در تصاویر آنژیوگرافی و طراحی نرم افزارهای فضایی، نیز داشته است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، مقرر شد معاونت ارتباطات از فناوری اطلاعات دانشگاه شهرکرد، حمایت لازم را به عمل آورد.