IMAGE634297574365690000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان از اخذ سهمیه ۳۰ درصدی دانشجویان بومی در مناطق محروم در رشته پزشکی به استان خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر عباس‎زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه داروسازی یکی از رشته‎هایی است که منجر به توسعه استان می‎شود، بیان کرد: تاکنون دو دوره دانشجو برای داروسازی پذیرش شده است.

وی ادامه داد: رشته دندانپزشکی نیز از سال ۹۰ در استان راه‎اندازی شده است که تاکنون ۴ دوره پذیرش دانشجو در این رشته داشته‎ایم.

عباس‎زاده با بیان اینکه از امسال سهمیه ۳۰ درصدی پذیرش دانشجویان بومی در مناطق محروم در رشته پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی استان داده شده است، افزود: بر این اساس دانشجویان بومی که پذیرش می‎شوند باید تا ۲۰ سال پس از فراغت از تحصیل در لرستان خدمات‎دهی کنند و البته ثمرات این مهم طی ۷ سال آینده نمود پیدا می‎کند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان یادآور شد: از لحاظ توسعه کمی و کیفی آموزش دانشگاه طی ۱٫۵ سال اخیر روند عالی داشته است.

وی گفت: هم اکنون ۳۱۱۱ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی استان در حال تحصیل هستند که بیش از ۸۰۰ نفر آنها دکترای حرفه‎ای هستند.