محسن هاشمی معاون عمرانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه ۹۰۰ هزار مترمربع پروژه نیمه تمام در کشور دارد که از این میزان ۳۰۰ هزار مترمربع آن مربوط به پروژه های نیمه تمام با پیشرفت زیر ۳۰ درصد است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، محسن هاشمی گفت: دانشگاه آزاد در طول ۳۰ سال گذشته، فعالیت های عمرانی ارزشمند و عدالت محوری در سراسر کشور داشته به گونه ای که از حدود ۲۰ میلیون مترمربع فضاهای آموزشی، اداری، خدماتی، ورزشی و فرهنگی ساخته شده بیشترین سهم به استانها و شهرهای غیر برخوردار اختصاص یافته است.

وی افزود: در حال حاضر سرانه فضای دانشجویی در این دانشگاه با دارا بودن بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو از مرز ۱۲ مترمربع عبور کرده که این استاندارد بسیار خوبی است.

اتمام بیش از ۲ میلیون مترمربع پروژه نیمه تمام دانشگاه

معاون عمرانی دانشگاه آزاد عنوان کرد: در دوره مدیریت جدید این دانشگاه حدود ۲ و نیم میلیون مترمربع پروژه نیمه تمام وجود داشت که توانستیم، یک میلیون و ۶۰۰ هزار مترمربع از این پروژه ها اعم از سقف، محوطه سازی و حصار کشی را در اختیار دانشجویان قرار دهیم.

هاشمی اظهار داشت: حدود ۹۰۰ هزار مترمربع پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که از این میزان ۳۰۰ هزار مترمربع آن به پروژه های نیمه تمام با پیشرفت زیر ۳۰ درصد اختصاص دارد و علت توفق و رکورد این پروژه ها ناشی از مشکلات مالی واحدها و کم شدن تعداد دانشجویان است که پیش بینی می کنیم از این میزان پروژه نیمه تمام ۶۰۰ هزار مترمربع دیگر در سال ۹۵ به اتمام برسند.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد با اشاره به اتمام پروژه نیایش در واحد تهران مرکز گفت: این پروژه با مساحت حدود ۴۰ هزار مترمربع به اتمام رسیده و در اختیار دانشجویان قرار گرفته است. همچنین یکی دیگر از پروژه های این واحد، مجموعه تفریحی- اقامتی است که با زیربنای ۱۸ هزار مترمربع به مرحله بهره برداری رسیده است.

هاشمی با اشاره به وضعیت پیشرفت دیگر پروژه های واحدهای استان تهران افزود: دو پروژه بسیار بزرگ در واحد تهران شمال داریم که در مجموع بالای ۵۰ هزارمتربع است.

وی خاطرنشان کرد: در استان تهران آزمایشگاه ملی بالغ بر ۲۵ هزار مترمربع درحال ساخت است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد در خصوص مراحل احداث سایت واحد جامع پزشکی نیز گفت: در حال حاضر در مرحله طراحی این سایت بوده و به شورای عالی معماری ایرانی-اسلامی ارائه شده است.

ساخت سالن چند منظوره در دانشگاه آزاد

هاشمی گفت: پروژه اداری سازمان مرکزی با زیربنای نزدیک به ۲۰ هزار متر از پیشرفت بیش از ۴۵ درصد برخوردار است که تا تابستان سال آینده در اختیار پرسنل سازمان مرکزی قرار خواهد گرفت.

وی از اتمام ساخت سالن چند منظوره با ظرفیت ۱۵۰۰ در قسمت فوقانی پارکینگ طبقاتی واحد علوم و تحقیقات خبر داد و گفت: این سالن چند منظوره برای برگزاری نمایشگاه ها و مراسم های دانشجویی مانند جشن های فارغ التحصیلی طراحی و ساخته شده است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد تصریح کرد: سازه فضایی سالن چندمنظوره دانشگاه در مدت کمتر از چهار ماه انجام شد و پیش بینی می شود این پروژه نیز تا بهار سال آینده به بهره برداری برسد.

هاشمی درباره وضعیت پیشرفت پروژه های عمرانی واحد علوم و تحقیقات گفت: بخش عمده ای از ساختمان های آموزشی علوم و تحقیقات توسط رئیس جمهور افتتاح شده است، البته یکی از دلایل عدم اتمام برخی پروژه های علوم و تحقیقات ناشی از کمبود نقدینگی است که با موافقت رئیس دانشگاه مقرر شد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان وام جدید به پروژه های عمرانی این واحد اختصاص یابد و بزودی فعالیت جدیدتری در این پروژه ها را شاهد خواهیم بود.

پیشرفت پروژه کابلی واحد علوم تحقیقات

وی همچنین در مورد وضعیت پیشرفت پروژه پایدار حمل و نقل کابلی واحد علوم و تحقیقات گفت: خوشبختانه این پروژه از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و بیش از ۵۰ درصد تجهیزات آن در کشور اتریش ساخته شده و آماده حمل است.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: حدود ۱۸ پایه بتونی که برای احداث این پروژه در نظر گرفته شده نیز در حال ساخت که انشالله در پاییز سال آینده شاهد راه اندازی آن خواهیم بود و مسیر هفت کیلومتر داخل واحد علوم و تحقیقات به ۱.۸ کیلومتر با ۴ ایستگاه تبدیل خواهد شد و هر ۱۳ ثانیه یک کابین دانشجویان را جابجا خواهد کرد.

هاشمی از اتمام ساخت ۱۱ فونداسیون از ۱۸ فونداسیون این پروژه خبر داد و گفت: مشکل اصلی در ساخت فونداسیون های باقی مانده مربوط به موانع کابل های برق فشار قوی و ضعیف بود که با انتخاب پیمانکار در حال جابجایی و مرتفع شدن است.