سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از پرداخت ماهیانه حدود ۶۰۰ هزار تومان تسهیلات به دانشجویان دکتری و افزایش این رقم در سال آتی خبر داد.

دکتر صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در تلاش هستیم از تمام امکانات و منابع برای تامین هزینه‌های مورد نیاز دانشجویان به خصوص دانشجویان کم بضاعت استفاده کنیم تا آنها بتوانند ادامه تحصیل دهند از این رو به این دانشجویان بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان ماهیانه پرداخت می‌شود و پوشش این وام و منبع آن در سال آتی بیشتر خواهد شد.
وی افزود: اهداف بنیاد علوی کمک به دانشجویان کم بضاعت در مناطق کمتر توسعه یافته کشور است و کار اجرایی پرداخت این وام به دانشجویان آغاز شده است.
صدیقی اظهار داشت: وام‌هایی که به دانشجویان از طریق صندوق دانشجویی وزارت علوم پرداخت می‌شود شامل وام تحصیلی، وام مسکن‌، وام شهریه، وام ازدواج، وام سفرهای زیارتی و وام تکریم است که بخشی از آنها از منابع دولتی و بخشی از محل درآمدهای صندوق رفاه و بازگشتی‌های وام‌های پرداختی قبلی که در سال ۹۳ و ۹۴ بازگشت وام‌ها ۱۰۰ درصد محقق شده است تامین می‌شود.
همچنین تقی‌زاده معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در این‌باره خاطر نشان کرد: در سال جاری میزان تسهیلات دانشجویان دکتری ۵۰۰ هزار تومان و دانشجویان دکتری پژوهش محور ۶۰۰ هزار تومان بود که بر اساس ردیفی که در بودجه سال آینده تصویب شده ماهانه هر دانشجوی دکتری می‌تواند حداقل ۷۰۰ هزار تومان وام ویژه دانشجویان دکتری دریافت نمایند.