7-989.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس حکومت استان «انتاریو»ی کانادا از دو کالج این منطقه به علت ارایه خدمات آموزشی تنها به مردان در شعبات خود در عربستان سعودی انتقاد کرده است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برخی از کالج‌های کانادایی در عربستان شعبه دارند اما برابر با مقررات این کشور، تنها از مردان ثبت‌نام می‌کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از بی‌بی‌سی، «کاتلین وین»، رئیس حکومت انتاریو روز گذشته (جمعه ۲۲ ژانویه ۲۰۱۶) با انتقاد از کالج های «نیاگارا» و «آلگونکویین» گفته است این مراکز آموزش عالی که سالانه میلیون ها دلار از محل کمک های استانی دریافت می‌کنند نباید در عربستان سعودی که به زن‌ها اجازه تحصیلات عالی برابر و در کنار مردان را نمی‌دهد، شعبه افتتاح می‌کردند.

وین همچنین گفته که مراتب اعتراض خود را به وزیر آموزش عالی استان انتاریو و مسئولان این دو کالج اعلام کرده و از آنها خواسته به این موضوع رسیدگی کنند چرا که به نظر او این وضعیت باید تغییر کند.

وی می گوید: به نظر من اگر قرار است موسسات آموزشی کانادایی در گسترش دانش به نقاط مختلف جهان فعالیت کنند باید زنان هم شانس بهره‌مندی از این برنامه‌ها را داشته باشند. این حداقل انتظاری است که فکر می‌کنم در سال ۲۰۱۶ می‌توان از نظام آموزشی در کانادا داشت.

همزمان با انتقادهای صریح وین، کانتی‌ننتال کالج کانادا اعلام کرده که فعالیت‌های خود در عربستان سعودی را متوقف خواهد کرد.