سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از امضای تفاهم‌نامه‌ای به منظور اختصاص وام درمانی به زوج‌های دانشجوی نابارور خبر داد.

فردین تقی زاده معاون تسهیلات دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: وزارت علوم با امضای تفاهم نامه‌ای با مرکز ناباروری طالقانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تسهیلاتی را برای دانشجویان متاهل نابارور فراهم کرده است که به موجب آن، دانشجویان متاهل نابارور که به صندوق رفاه دانشجویی مراجعه کنند از دریافت وام درمان بهره‌مند می‌شوند.
وی ادامه داد: برای دانشجویان متاهلی که مشکل نازایی دارند ۳ میلیون تومان تسهیلات درمانی در نظر گرفته شده است که از این میزان ۱٫۵ میلیون تومان برای سونوگرافی و پاراکلینیک و ۱٫۵ میلیون تومان دیگر برای هزینه دارو در نظر گرفته شده است که البته این رقم در قالب تسهیلات دانشجویی به دانشجویان روزانه پرداخت می‌شود و این رقم در کلینیک‌های تخصصی ۷ میلیون تومان است.
تقی زاده اظهار داشت: در این طرح صندوق رفاه دانشجویی با تخصیص ۱٫۵ میلیون تومان وام به دانشجویان و نیز پرداخت ۱٫۵ میلیون تومان دیگر توسط خود دانشجو امکان انجام مراحل کامل درمان را فراهم می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که دانشجو برای پرداخت ۱٫۵ میلیون تومان مابقی مشکل داشته باشد می‌تواند تحت عنوان وام موارد خاص از صندوق رفاه وام دریافت کند و بدین ترتیب با مبلغ ۳ میلیون تومان دانشجویانی که مشکل ناباروری دارند بدون نوبت و با شرایط خاص تحت درمان قرار می‌گیرند‌.
گفتنی است چنانچه دانشجو وام بلاعوض دریافت کرده باشد بازپرداختی به آن تعلق نخواهد گرفت.