1440921635650_635747440280466858_B.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه آزاد تاکید کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی به دلیل نقایص ناشی از وجود تحریم ها چند سالی است که بلااستفاده مانده به همین خاطر باید برای تعمیر، راه اندازی، نوسازی و بازسازی مجدد آنها برنامه ریزی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد، با اشاره به اهمیت مسائل دانشگاه آزاد اسلامی برای آیت الله هاشمی و پیگیری‌های ایشان برای حل مشکلات دانشگاه، گفت: اگر آیت الله هاشمی ریاست هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی را عهده دار نبودند باز هم به همین اندازه نسبت به مسائل آموزشی و دانشگاهی احساس مسئولیت می کردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرای طرح برجام خاطر نشان کرد: لازم است دانشگاهیان به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی از این پیروزی تاریخی و بی نظیر ملت ایران در مقابل قدرت های جهانی که با صلابت رهبری، تدبیر دولت امید و کاردانی تیم مذاکره کننده که در راس آنها دکتر ظریف قرار دارد نهایت استفاده را داشته باشند.

وی مهمترین دستاورد این پیروزی را تثبیت حقوق هسته ای ایران در دنیا دانست و افزود: با اجرای این طرح بخشی از گره های اقتصادی و زنجیر های خصمانه و ظالمانه ای که به پای ملت ایران طی سال های تحریم بسته شده بود، گشوده شد.

دکتر میرزاده به آثار منفی تحریم طی یک دهه گذشته اشاره کرد و گفت: در این دوران بسیاری از استعدادها و توانایی هایی که قابلیت شکوفایی اقتصاد ایران را داشت از دست رفت و مشخص نیست چه زمانی خسارت های مستقیم و غیر مستقیم و عدم النفعی که به پای اقتصاد ایران گذاشته شد، بتوان محاسبه و جبران کرد.

وی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در تقدیر از دولت و تیم مذاکره کننده اشاره کرد و گفت: همان گونه که ایشان نیز می فرمایند “برای این دستاورد هزینه های بسیاری پرداختیم” که بخشی از این هزینه شامل هزینه های سنگین مربوط به حصر اقتصادی کشور است که غربی ها به ما تحمیل کردند.

دکتر میرزاده افزود: هنوز هیچ ارگانی فرصت نکرده مجموعه خسارت های مربوط به حصر اقتصادی را اعلام کند، اما پرواضح است که حداقل هر ساله ۲۵ تا ۳۰ درصد بهای بیشتری در قبال کالاهای اساسی و نیازهای کشور که از خارج وارد میشد پرداختیم. از سوی دیگر نیاز به برخی کالاها باعث می شد تا ما از واسطه ها خرید کنیم. واسطه هائی که اکنون با برجام مخالفت می کنند بدین جهت است که کاسبی خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه مخالفان برجام و رفع تحریم و همین طور دلواپسان داخلی و خارجی این دغدغه را هنوز دارند که برجام را تعطیل کنند، گفت: یکی از دلایل رفع تحریم ها، برداشتن همین دلالانی بود که با رفع تحریم ها منافع شان به خطر می افتاد.

وی فرصت پیش آمده در شرایط پسا برجام را برای دانشگاهیان بسیار مغتنم دانست و گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی نیز بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی به دلیل وجود تحریم ها چند سالی است که بلااستفاده مانده و به همین خاطر باید برای تعمیر و راه اندازی مجدد آنها برنامه ریزی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر میرزاده در ادامه به معاونت پژوهشی دانشگاه پیشنهاد داد کمیسیونی برای ارزیابی و تامین قطعات یدکی آزمایشگاهی تشکیل دهد.