1436854483478_download (1).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی دانشگاه زنجان گفت: به‌روز بودن در حوزه علوم، ویژگی یک دانشگاه تاثیرگذار علمی است که اگر دانشگاهی این خصوصیت را نداشته باشد هیچ فرقی بین دانشگاه با سایر ارگان‌های خدماتی وجود نخواهد داشت.

محمدرضا عظیمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، اظهار کرد: به‌روز بودن در حوزه علوم ویژگی یک دانشگاه تاثیرگذار علمی است که اگر این خصوصیت را نداشته باشد، هیچ فرقی بین دانشگاه با سایر ارگان‌های خدماتی وجود نخواهد داشت بر همین اساس اساتید و دانشجویان باید به استفاده از منابع جدید توجه جدی داشته باشند.

وی افزود:‌ با توجه به مشکلات و هزینه‌هایی که ممکن است در زمینه تامین و دسترسی به منابع جدید علمی وجود داشته باشد، استفاده از کتابخانه الکترونیکی مورد توجه ویژه قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند منابع را به صورت آنلاین از این کتابخانه دانشگاه دریافت کرده و مورد بهره‌برداری علمی قرار دهند.

عظیمی با اشاره به اینکه روش ارائه دروس در هر مقطع و واحدی باید به صورت مجزا مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد:‌ برخی از دروس، بویژه در مقطع کارشناسی از جمله دروس پایه هستند که دانشجو باید آن را با موفقیت پشت سر گذاشته تا بتواند در مقاطع بالاتر واحدهای مرتبط را بگذراند، بر همین اساس نمی‌توان در این مقطع انتظار ارائه منابع گوناگون را داشت و معمولا یک مرجع به صورت ثابت از سوی اساتید برای مطالعه به دانشجویان معرفی می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد:‌ در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو حق دارد قبل از حضور در کلاس بداند که استاد چه منبع و چه مباحثی را ارائه خواهد داد، بر همین اساس اساتید ملزم هستند تا قبل از شروع نیمسال، طرح درس و منابع مورد استفاده دانشجویان را به اطلاع دانشجویان برسانند.

وی افزود: همچنین در مقاطع تحصیلات تکمیلی لازم است اساتید از آخرین مباحث علمی مطلع بوده و مطالعه کافی در مورد رشته خود داشته باشند.

عظیمی با بیان اینکه در دوره تحصیلات تکمیلی بیشترین بار فعالیت علمی بر دوش دانشجویان است، گفت:‌ دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای اینکه بتوانند پایان‌نامه و رساله قابل قبول و آبرومندی ارائه دهند باید تا حد امکان از آخرین دانش روز اطلاع داشته و با منابع معتبر به عنوان مرجع برای پاسخ به سوالات در رشته خود آشنا باشند.