1429103234517_Mona Hoobehfekr (33 of 33).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: کمیته طرح تحول ساختاری منابع انسانی راهی برای پالایش و پردازش منابع انسانی دانشگاه‎هاست تا مسئولین دانشگاه در جذب نیروی انسانی و بورس سلیقه‎ای عمل نکنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر ناصر مطیعی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه لرستان با بیان اینکه عمر انسان به دو مرحله تولید و خلق ارزش و کهنسالی تقسیم می‎شود که مرحله اول به سنین ایام کار و مرحله کهنسالی به مصرف و هزینه‎سازی برای جامعه مربوط می‎شود، اظهار کرد: طی ۸، ۹ سال اخیر، در اوج شکوفایی درآمدهای نفتی کشور متاسفانه نرخ بالای بیکاری را تجربه کردیم و نتوانستیم ثروت نفت را به زیرساخت و ابزاری برای اشتغال جمعیت نیروی کار که ۵۰ درصد هستند تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: یکی از دغدغه‎های سازمان‎های بیمه تامین اجتماعی جمعیت کهنسالی است که در دوران جوانی خلق ارزش نکردند.

مطیعی گفت: وجود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام بین ۱۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی عادی شده زیرا برنامه بودجه کشور ثبت هر پروژه جدیدی را ممنوع کرده است و این راه صعب‎العبوری برای زیرساخت‎های دانشگاه‎ها به ویژه دانشگاه لرستان شده است.

وی بر جذب بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت‎های دانشگاه لرستان تاکید کرد و یادآور شد: باید به دنبال تعریف یک الگوی مناسب برای مشارکت بخش خصوصی باشیم و تلاش کنیم انگیزه‎های این بخش تقویت شود.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم تصریح کرد: کمیته طرح تحول ساختاری منابع انسانی تشکیل شده و این کمیته راهی برای پالایش و پردازش منابع انسانی دانشگاه‎هاست تا مسئولین در بحث جذب نیروی انسانی و بورس سلیقه‎ای عمل نکنند.

مطیعی با بیان اینکه شاهد افول ورودی دانشگاه‎ها هستیم ،یادآور شد: چنانچه به دنبال تامین زیرساخت‎ها در دانشگاه‎ها هستیم باید به این مساله نیز توجه شود.

وی ادامه داد: با وجود تنگناهای مالی و اعتباری دانشگاه لرستان در بحث خوابگاه‎ها و پروژه‎های عمرانی گام‎های خوبی برداشته است.

مطیعی بیان کرد: به دلیل نبود مدیریت و برنامه صحیح یک خوابگاه دانشجویی که در سال ۸۴، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته راکد مانده این نشان دهنده حبس سرمایه است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم یادآور شد: در بحث جذب خیرین نیاز است کارگروهی ایجاد تا خیرین در سایر استان‎ها فعال شوند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم درباره کمیسیون موارد خاص و شورای انضباطی بیان کرد: از دانشگاه لرستان کیس قابل چالشی نداشتیم و البته آموزش کارشناسان در این حوزه ضروری است تا پرونده‎هایی که به مراکز ارسال می‎شود مستند باشد و منجر به اطاله رفت و آمد و روند رسیدگی نشود.

وی گفت: رعایت مقررات ملاحظات تربیتی و انسانی موضوع در کمیسیون موارد خاص و شورای انضباطی ضروری است تا دانشجو به عنصری پرخاشگر که در زندگی فردی و اجتماعی هزینه‎های سنگینی برای کشور دارد تبدیل نشود.