1429592209547_thum-d4f17491fb5c8aa12e0-1_205810.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت تأکید کرد: تنها مرجع رسیدگی و صدور حکم نسبت به تخلفات همه دانشجویان علوم پزشکی از جمله دانشجویان دوره‌های دستیاری، صرفا شوراهای انضباطی سه‌گانه بدوی، تجدیدنظر و مرکزی وزارت بهداشت است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، وحید صرامی با بیان این مطلب گفت: با استناد به مفاد ماده ۲ آیین‌نامه انضباطی دانشجویان مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر نوع اعمال و رفتار ارتکابی که خلاف شئون و حیثیت دانشجویی باشد، باید مطابق با مفاد این آیین‌نامه رسیدگی شود.

صرامی با اشاره به این که دانشجویان دوره‌های دستیاری نیز براساس تعریف ارایه شده در بند ب ماده ۱ این آیین‌نامه، مشمول مقررات آیین‌نامه انضباطی دانشجویان هستند، تصریح کرد: صدور حکم یا اعمال هریک از تنبیهات مطرح در ماده ۷ آیین نامه اضباطی دانشجویان نیز به تناسب، صرفا بر عهده هر یک از شوراهای انضباطی سه‌گانه بدوی، تجدیدنظر و مرکزی وزارت بهداشت است.

وی افزود: بنا بر مفاد تبصره ۸ ماده ۴ شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه انضباطی دانشجویان، “صدور احکام انضباطی در خصوص دانشجویان، تنها از طریق شوراهای انضباطی صورت می‌گیرد و سایر نهادها یا مسؤولان دانشگاه، جز در مقام اجرای احکام صادر شده از سوی شوراهای انضباطی، مجاز به صدور یا اجرای مفاد هیچ‌یک از تنبیهات انضباطی نیستند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان در پایان خاطر نشان کرد: به همه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید می‌شود این موضوع را به کلیه قسمت‌های دانشگاه، اعلام نمایند.