سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهلت انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ساعت ۲۴ روز ۲۷ تیرماه پایان می یابد.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز دوشنبه خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی ، مجتبی علوی فاضل افزود: برخی از داوطلبان که در روزهای اول انتخاب رشته خود را انجام دادند، مشاهده کردند که برخی از کد رشته‌های مورد علاقه‌ آنها در سامانه انتخاب رشته وجود ندارد و با این حال یا انتخاب رشته نکردند یا رشته‌های دیگری را انتخاب کردند، در حالیکه داوطلبان می‌توانند در زمان باقی‌مانده اطلاعات ثبت شده قبلی را اصلاح کنند.
وی اظهار کرد: به اعتقاد ما تمام رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی مجوز قانونی دارد و از این رو تمام ۲۹۰۰ کدرشته حذف شده به سامانه بازگشته است و داوطلبان دیگر نباید نگران باشند چراکه موضوع تمام شده است و ما حتما موافقت رشته‌های باقیمانده را خواهیم گرفت.
علوی‌فاضل ادامه داد: به خاطر قانونی بودن اقدامات دانشگاه آزاد بیش از ۲۰۰ نماینده از این دانشگاه حمایت کرده‌اند و طرحی را تهیه کردند تا حقی از دانشگاه ضایع نشود.
در شرایط حاضر، مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید می کنند که طبق قانون اهداف و وظایف وزارت علوم مصوب ۲۸ مرداد ۱۳۷۳، صراحتا تکلیف، مشخص و تاکید شده که تدوین و تغییر اساسنامه و صدور مجوز و هرگونه ایجاد و توسعه در آموزش عالی اعم از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و رشته‌های دانشگاهی بر عهده وزارت علوم است.
آنها دانشگاه آزاد را یکی از زیرنظام های آموزش عالی و موظف به رعایت ضوابط این مجموعه می دانند.
مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم چندی پیش گفت: بر اساس تمامی ضوابط و مقررات بالادستی، دانشگاه آزاد یکی از زیر نظام‌های وزارت علوم و بر حسب مورد، وزارت بهداشت است، بنابراین مرجع تصمیم‌گیری رشته، ایجاد دانشکده و گروه آموزشی در این دانشگاه، شورای گسترش آموزش عالی است که دبیرخانه آن در دفتر گسترش آموزش عالی استقرار دارد و تعیین ظرفیت پذیرش در رشته محل ها از اختیار این دانشگاه،‌ خارج است.
فراهنگ **۹۰۲۲** ۱۸۲۳ خبرنگار:رقیه نوری ** انتشاردهنده: طاهره نبی اللهی