1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاداسلامی با معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارایی اسلواکی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، پیتر کژمیر معاون نخست وزیر و وزیر دارایی اسلواکی در راس هیئت اقتصادی و بازرگانی کشور با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار کرد.

دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن خوش آمد گویی به معاون نخست وزیر اسلواکی و هیات همراه ایشان، گزارش مختصری از وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی به این هیات ارائه داد.

آمادگی دانشگاه آزاد برای راه اندازی شعباتی در اروپای مرکزی

وی با برشمردن واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی به ملاقات اخیر خود با سفیر کشور اسلواکی اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد دفاتر یا شعباتی را در اوپای مرکزی راه اندازی کرده و همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاههای کشور اسلوواکی برقرار کند.

وزیر اقتصاد و دارایی کشور اسلواکی با تشکر از زمان اختصاص داده شده برای این دیدار و ابراز خوشحالی از اینکه در یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی ایران و بلکه جهان حضور دارد، گفت: من از کشور کوچکی می آیم که هر چند سابقه تاریخی ایران را ندارد ولی در طول تاریخ کوتاه خود روابط خوب و حسنه ای با مردم و دولت ایران داشته است.

وی خاطر نشان کرد: من از کشور کوچکی می آیم که همواره مورد چالش ابر قدرت ها بوده، از کشوری که هر گز تلاش نکرده تا کشور دیگری را فتح کند یا در امور کشور دیگری دخالت کند بلکه همواره آماده کسب و فراگیری علم، فرهنگ و هنر از سایر کشورها بوده است.

وزیر اقتصاد و دارایی کشور اسلواکی با بیان اینکه هیات بزرگی از شرکت های تجاری کشورش او را همراهی می کنند به آغاز سفر خود از مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: امروز افتخار داشتم با بنیاینگذار این دانشگاه دیدار داشته باشم و ایشان هم بلافاصله ملاقات با دکتر میرزاده را به من توصیه کردند.

سهم ۴۰ درصدی دانشگاه آزاد در آموزش عالی کشور بزرگ ایران نشانه وسعت این دانشگاه است

معاون نخست وزیر اسلواکی با بیان اینکه برای او به عنوان وزیر دارائی مسائل مالی از اهمیت بالائی برخوردار است، به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از دکتر میرزاده در ابتدای جلسه اشاراه کرد و گفت: ارقامی که در گزارش ایشان بود و سهم ۴۰ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور بزرگ ایران من را متحیر کرد که این امر نشانه وسعت دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: ما در کشور خود دانشگاههای زیادی داریم که محققان و دانشمندان ورزیده و متبحری در آن تلاش می کنند.

معاون نخست وزیر اسلواکی با بیان اینکه همکاری های علمی پژوهشی برای دو کشور بسیار موثر است از پیشنهاد دکتر میرزاده برای تاسیس شعبه در اروپای مرکزی استقبال کرد و گفت: من پیشنهاد شما را به نخست وزیر، وزیر آموزش عالی و وزیر آموزش و پرورش اسلواکی ابلاغ می کنم و مطمئنم که آنها نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به تخصص و صلاحیت خود در امور مالی و پولی خواستار توضیحاتی در خصوص سیستم مالی دانشگاهی ایران از دکتر میرزاده شد.

دکتر میرزاده با بیان توضیحاتی در خصوص سیستم های دولتی و غیر دولتی دانشگاهی موجود در ایران، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه غیر دولتی است که منابع خود را از طریق شهریه دانشجویان، فعالیت های اقتصادی دانش بنیان و قرردادهای صنعتی و خدماتی تامین می کند و هیچ وابستگی بودجه ای به دولت ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشغول نوشتن بودجه سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی هستیم که در سال آینده این بودجه معادل ۳ میلیارد دلار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ماهیت علم به گونه ای است که وسعت کشورهایی که دانشمند در آن کار می کند اهمیتی ندارد بلکه خدماتی که به بشریت ارائه می شود، مهم است، به زمینه های همکاری فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس گفته های سفیر شما نسخ خطی فارسی نفیسی در موزه باشاجیک در پایتخت اسلواکی نگهداری می شود ما آمادگی داریم در خصوص بهره برداری از این نسخ با شما همکاری داشته باشیم.

وزیر اقتصاد و دارایی کشور اسلواکی در خصوص همکاری در خصوص نسخ خطی هم با اشاره به دیجیتالی کردن نسخ خطی در موزه های این کشور برای همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

وی موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی برای کسب بودجه کلان دانشگاهی را تبریک گفت و خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط موفقی بین بخش خصوصی و دولتی ایران ایجاد کرده است.

معاون نخست وزیر اسلواکی با تبریک حضور یک شخصیت اداری و اجرایی در راس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: استفاده از تجربیات اجرائی دکتر میرزاده در کار دانشگاهی یک فرصت بزرگ برای این دانشگاه است.

گفتنی است دکتر مایرسکی مدیر کل امور بودجه و خانم دکتر پتروا مسئول مبادلات علمی و خانم دکتر پتروا شوا مدیر کل تشریفات وزارت خارجه، معاون نخست وزیر اسلواکی را در این دیدار همراهی می کردند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و ورابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی خواستار همکاری های فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های کشور اسلواکی شد.همچنین در این جلسه مدیر کل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی مامور پیگیری و تهیه پیش نویس همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های کشور اسلواکی شد.