دانشگاه آزاد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه آزاد مجموعه اقدامات ممنوع در ایام انتخابات در این دانشگاه را طی بخشنامه ای اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، در بخشی از بخشنامه حمید میرزاده در خصوص انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به روسای واحدهای مراکز استان (دبیران هیات های امنای استان ها)، واحدهای جامع مستقل روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما این دانشگاه آمده است:

«دانشگاه آزاد نیز به عنوان سرمایه‌ای از سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضمن تأکید مجدد بر این که به هیچ عنوان نقش باشگاه سیاسی را در این انتخابات نخواهد داشت، توان خود را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به کار خواهد بست.»

«شأن و جایگاه این دانشگاه ایجاب می کند تا در عرصه علمی و تحقیقاتی به فعالیت های خود بپردازد و در انتخابات آینده، نقشی بی طرف داشته باشد. احزاب و گروه‌های سیاسی مؤثر در انتخابات نیز نباید غیر از این انتظاری از دانشگاه داشته باشند.»

«این دانشگاه به هیچ وجه له یا علیه حزب یا فرد خاصی موضع گیری نخواهد کرد و رؤسای واحدهای دانشگاهی موظفند ضمن رعایت این نکته به حفظ نشاط سیاسی در میان دانشگاهیان و مشارکت همه جانبه و فعال در انتخابات پیش رو به عنوان یک وظیفه ملی کمک کنند.»

رئیس دانشگاه آزاد مجموعه اقدامات ممنوع در ایام انتخابات در دانشگاه آزاد را در این بخشنامه اعلام کرد:

۱- صرف اموال دانشگاه، سرمایه‌های انسانی و مالی دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به نفع حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

۲- واگذاری سالن های اجتماعات دانشگاه به حزب، جناح یا کاندیدای خاص ممنوع است.

۳- نصب هر گونه پوستر، بنر و یا اقلام تبلیغاتی متعلق به کاندیداها در واحدها و مراکز دانشگاهی مجاز نیست.

میرزاده همچنین مجموعه اقدامات ضروری در ایام انتخابان را به واحدهای دانشگاه آزاد ابلاغ کرد:

۱- برگزاری جلسات سخنرانی با حضور افراد موجه و صاحب نظر و با مشارکت دانشگاهیان برای تأکید بر اهمیت شرکت در انتخابات و آگاهی بخشی به دانشجویان.

۲- برگزاری جلسات میزگرد و مناظره از سوی تشکل‌های سیاسی دانشگاه پس از تأیید کمیته سه نفره استان و طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی.

۳- استفاده از امکانات محیطی دانشگاه نظیر سالن‌های اجتماعات، در راستای تبیین اهمیت انتخابات بطور اعم با پرهیز از جانبداری از فرد یا جناحی خاص.

روسای واحدها و مراکز دانشگاه آزاد مسئول حسن اجرای این بخشنامه هستند و در صورت بروز هر گونه اشکال با طرح سئوال، مراتب از دفتر رئیس دانشگاه پیگیری شود.