Multimedia_pics_1388_9_Education_21.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: قرار است دانشگاه صنعتی اصفهان به صورت پایلوت به عنوان اولین دانشگاه سبز کشور معرفی شود و در این زمینه رویکردهای جدیدی را معرفی خواهد کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، محمود مدرس‌ هاشمی امروز (سه‌شنبه) در همایش روز هوای پاک در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: محیط زیست یکی از سه ضلع توسعه پایدار است و بشر از منابعی استفاده می‌کند که می‌خواهد به واسطه آن‌ها پیشرفت و توسعه را موجب شود اما عواملی که منجر به نابودی محیط زیست می‌شود، منجر به توسعه خواهند شد.

وی افزود: اتفاقاتی که امروز در خصوص آلودگی هوا برای اصفهان رخ داده، به علت غفلت‌هایی است که در گذشته داشته‌ایم و امروز باید آن را جبران کنیم و خوشبختانه مدیریت استان گام‌هایی جدی در این خصوص برداشته اما هنوز نیامند کار است.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: از نظر ساختاری دانشگاه صنعتی اصفهان دانشگاهی است که مؤلفه اصلی آن یعنی صنعت جزو آلاینده‌ها محسوب می‌شود، اما این دانشگاه ۲۰ سال است که دانشکده منابع طبیعی دارد و شاخه محیط زیست آن از توجه و عنایت ویژه‌ای برخوردار است.

مدرس هاشمی اضافه کرد: امروز دانشگاه صنعتی اصفهان قطب علمی مبارزه با آلودگی آب و خاک است و یکی از بهترین پژوهشگاه‌های آب را دارد. این دانشگاه از نظر ساختاری توجه ویژه‌ای به محیط زیست دارد.

وی ادامه داد: تضمین سند آمایش استان و ورود علمی به برخی موارد مثل انرژی‌های نو از مهمترین اقداماتی است که این دانشگاه انجام داده و هم اکنون نیز یک نیروگاه ۲۰ کیلوواتی با انرژی خورشیدی در این دانشگاه در حال فعالیت است.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: البته اعتراف می‌کنیم که در حوزه محیط زیست آن‌طور که باید و شاید ورود پیدا نکرده‌ایم و باید سند محیط زیست تدوین شود و در آن آموزش و فرهنگسازی، ارتباط‌های بین المللی و ارائه علم‌های نوآورانه و دانش بنیان در آن درنظر گرفته شود.

مدرس هاشمی اظهار کرد: دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان دانشگاه پایلوت کشور به عنوان اولین دانشگاه سبز کشور در حال معرفی است و در این زمینه رویکردهای جدیدی را معرفی خواهد کرد.