دانشگاه میبد سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یزدـ رئیس دانشگاه آیت‌الله حائری میبد گفت: برای احداث خوابگاه ۷۰۰ نفره خواهران که شرایط مسکن دانشجویی در آن لحاظ شده است، در فاز اول به ۴۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، عباس کلانتری، ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به یکی از مهمترین پروژه عمرانی دانشگاه آیت الله حائری میبد اظهار داشت: کار احداث مسکن دانشجویی این دانشگاه در فضایی به وسعت ۶ هزار متر آغاز شده و ۷۰ درصد اعتبار مورد نیاز آن از طرف خیران تامین شده است.

وی با بیان اینکه مسکن دانشجویی یا همان خوابگاه‌ها به صورت واحدهای مسکونی احداث می‌شود، عنوان کرد: در هر واحد برای زندگی ۱۰ دانشجو ظرفیت در نظر گرفته شده و بر خلاف خوابگاه‌ها، هر واحد دارای سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و حمام جداگانه است.

کلانتری خاطرنشان کرد: این واحدها در محوطه ای شبیه به شهرک در داخل دانشگاه احداث می‌شوند و در هر شهرک امکاناتی از جمله فروشگاه، خشک‌شویی، نمازخانه، فضای سبز و … در نظر گرفته می‌شود.

وی یادآور شد: برای احداث فاز اول این واحدها به بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که ۷۰ درصد از این میزان توسط خیران تامین شده است.

آغاز احداث خوابگاه پسران از دهه فجر

رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد ادامه داد: عملیات احداث مسکن دانشجویی خواهران آغاز شده و احداث مسکن دانشجویی برادران نیز به احتمال زیاد در ایام دهه فجر آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت خوابگاه به ویژه خوابگاه خواهران برای دانشگاه حائری میبد ضرورت دارد، اظهار امیدواری کرد: با همراهی شایسته خیران و جذب اعتبارات مورد نیاز، ۴۵ واحد از این خوابگاه‌ها در هفته دولت سال آینده آماده بهره‌برداری باشد.

کلانتری با بیان اینکه تردد دانشجویان دختر برای رسیدن به خوابگاه در مرکز شهر میبد و استفاده از خوابگاه دانشگاه آزاد این شهرستان، مشکلاتی به دنبال دارد که یکی از آنها، خطراتی نظیر تصادف برای دانشجویان است زیرا مسیر خوابگاه به نحوی است که می‌تواند خطرآفرین باشد.

تصادف و فوت یکی از دانشجویان ترم اولی به دلیل مسیر نامناسب خوابگاه دانشگاه آزاد

وی، فوت یکی از دانشجویان ترم اول طی هفته‌های اخیر در یک حادثه تصادف را از جمله این موارد برشمرد و اظهار امیدواری کرد: واحدهای خوابگاهی خواهران هر چه سریعتر آماده بهره برداری شود.

کلانتری در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش برای ارتقا این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: بر اساس برنامه چشم انداز دانشگاه، باید هر سال سه تا چهار رشته در مقطع کارشناسی، دو رشته در کارشناسی ارشد و یک یا دو رشته در مقطع دکتری راه اندازی شود که اکنون ما بر همین روال پیش می رویم.

راه اندازی دو رشته جدید در دانشگاه حائری میبد

وی عنوان کرد: مهرماه امسال دو رشته حقوق و جغرافیای سیاسی در دانشگاه آیت الله حائری میبد راه اندازی می شود و برای سال‌های آینده نیز رشته‌هایی از جمله صنایع غذایی، مهندسی پزشکی، سرامیک و … را راه اندازی خواهیم کرد.

کلانتری در پاسخ به سئوال خبرنگاری در مورد اقدامات دانشگاه برای تبدیل علم به ثروت بیان کرد: از شرکت های دانش بنیانی که علاقمند به استقرار در دانشگاه آیت‌الله حائری میبد باشند، استقبال می‌کنیم و فضا برای استقرار در اختیار آنها قرار می‌دهیم.

حمایت جدی دانشگاه حائری از اختراعات دانشجویان

وی همچنین از حمایت جدی این دانشگاه از اختراعات دانشجویان خبر داد و گفت: آزمایشگاه‌های فنی استاندارد نیز در همین راستا در این دانشگاه راه اندازی شده است.

کلانتری در مورد تجهیز این آزمایشگاه بیان کرد: تجهیزاتی که دانشجویان و پژوهشگران گاه برای استفاده از آن ناچارند مدت‌ها در صف انتظار در دانشگاه‌های تهران و اصفهان بمانند، در این دانشگاه راه اندازی خواهد شد.

به گزارش مهر، دانشگاه آیت‌الله حائری میبد هم اکنون با هزار و ۲۵۳ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی، از دانشگاه‌های شاخص به ویژه در مقطع دکترا به شمار می‌رود.