IMAGE634930702173210000.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه آیت الله حائری میبد از آغاز بکار ساخت شهرک دانشجویی خواهران در این دانشگاه خبر داد و گفت: کلنگ پردیس دانشجویی برادران نیز در دهه فجر امسال همزمان با بهره‌برداری از مسجد دانشگاهف به زمین زده خواهد شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، “عباس کلانتری” امروز در جمع خبرنگاران با شاره به تاریخچه شکل‌گیری این دانشگاه، عنوان کرد: دانشگاه آیت الله حائری میبد هم‌اکنون دارای سه دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دانشکده فنی مهندسی و دانشکده علوم انسانی با مجموع ۱۲۵۳ دانشجو در چهار رشته مقطع دکتری، ۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی است.

وی فضای آموزشی این دانشگاه را بالغ بر ۱۱ هزار مترمربع و فضای رفاهی خوابگاهی آن را نیز بیش از ۱۳ هزار متر مربع عنوان کرد و افزود: در حال حاضر سایت جدید دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار در کنار شاهراه جنوب به شمال کشور و موقعیتی مناسب واقع شده است.

کلانتری از جمله افتخارات این دانشگاه را مردمی بودن آن خواند و گفت: خوشبختانه با کمک‌های خیرین ایرانی و میبدی مقیم داخل و خارج از کشور به ویژه بنیاد میبدی در کنار حمایت‌های تشکیلاتی و مالی وزارت علوم، بسیاری از طرح‌های عمرانی دانشگاه کلید خورده یا به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به خدمات رفاهی دانشجویی دانشگاه آیت الله حائری میبد تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه دارای دو باب خوابگاه ویژه برادران با ظرفیت ۳۳۰ نفر در سایت اصلی دانشگاه و خوابگاه ویژه خواهران دانشجو با ظرفیت ۴۵۰ نفر در مرکز شهر است ولی یکی از طرح‌های در دست اجرای دانشگاه طرح شهرک دانشجویی در سایت دانشگاه است که پردیس خواهران به ظرفیت ۷۰۰ دانشجو آغاز به ساخت شده و پردیس برادران نیز در دهه فجر امسال کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با اشاره به امکانات متعدد رفاهی برای دانشجویان در این شهرک‌ها، از آن جمله مسجد و نمازخانه، انواع واحدهای صنفی، سالن مطالعه، سالن IT و غیره را ذکر کرد.

کلانتری از دیگر طرح‌های عمرانی دانشگاه که با حساسیت خاصی نیز دنبال می‌شود را ساخت دانشکده‌های فنی و مهندسی با پیشرفت ۸۰ درصد، دانشکده مدیریت و اقتصاد با پیشرفت ۲۵ درصد، سالن ورزشی چند منظوره و مجتمع‌های کارگاهی و آزمایشگاهی را برشمرد.

وی اعلام کرد: خوشبختانه با توجه به تقاضای زیاد دانشجویان، طرح ساخت مسجد دانشگاه هم‌اکنون مراحل پایانی خود را سپری می‌کند و در دهه فجر امسال مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه دانشگاه برای دو برابر کردن فضای سبز دانشگاه در سال آینده با توجه به اقدامات صورت گرفته، اظهار کرد: طرح محوطه سازی، ایجاد فضای سبز و ایجاد تاسیسات زیربنایی تاکنون با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد ریال ۲۰ درصد پیشرفت داشته ولی حداقل نیازمند ۵۰ میلیارد ریال است.

رئیس دانشگاه حائری میبد در ادامه از تلاش برای اضافه شدن سالانه سه تا چهار رشته کارشناسی، دو تا سه رشته کارشناسی ارشد و یک یا دو رشته‌ در مقطع دکتری خبر داد و تاکید کرد: البته تلاش نداریم که به هر نحوی مجوز پذیرش دانشجو در هر رشته‌ای را کسب کنیم بلکه هدف دانشگاه حفظ و ارتقای کیفیت است به نحوی که هم‌اکنون نیز در برخی از رشته‌ها مانند الهیات جزو دانشگاه‌های صاحب نام در کشور هستیم.

وی در عین حال از کسب مجوز رشته‌های کارشناسی ارشد حقوق و جغرافیای سیاسی از شورای گسترش خبر داد و گفت: پیگیر کسب مجوز برای پذیرش دانشجو در رشته‌ سرامیک، گرایش‌های مهندسی پزشکی و نیز صنایع غذایی برای ترم‌های آتی هستیم.

کلانتری در رابطه با تلاش برای تکمیل چرخه تولید علم تا ثروت در این دانشگاه نیز خاطرنشان کرد: آمادگی دانشگاه از استقرار شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه را اعلام و در این رابطه تاکنون موافقت یک یا دو شرکت نیز برای استقرار از مهرماه سال آینده جلب شده است.

وی همچنین از حمایت دانشگاه از دانشجویان مخترع دانشگاه برای ثبت اختراع و تجاری سازی و اختصاص مکانی برای استقرار و دریافت خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی خبر داد.

رئیس دانشگاه آیت الله حائری به کسب مجوز دانشجویان خارجی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در همین رابطه زیرساخت‌های مورد نیاز نیز در سایت دانشگاه ایجاد و تامین شده است.

وی با اشاره به اشباع بودن دانشجویان این دانشگاه به لحاظ حضور در برنامه‌های فرهنگی متعدد سطح شهرستان میبد، از آماده شدن پردیس شهدا در دانشگاه خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم تا ترم آینده شاهد دفن چند تن از شهدای گمنام کشورمان در این دانشگاه باشیم.