علم الهدی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – مشهد-امام جمعه مشهد مقدس بیان کرد: احداث مدارس حوزه علمیه در نقاط مختلف به ویژه حاشیه شهر ها حکم استوار و پیشگیرانه در برابر تهاجم فرهنگی دارد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر سه شنبه در مراسم احداث مدرسه علمیه «رُشید هجری» در منطقه خین عرب مشهد اظهار کرد: حاکم سازی ارزش های دینی با حضور علما و طلاب مناسب ترین روش مقابله و پیشگیری از اسیب های اجتماعی است.

نماینده خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه احداث و وجود پایگاه روحانیت بر جو فرهنگی حاشیه شهر غلبه می کند ادامه داد: مدارس علمیه حاشیه شهر در نهادینه ساختن فضای فرهنگی ولایی که از ابعاد مختلف دچار تهاجم قرار گرفته کمک می کند.

وی افزود: وجود مدارس حوزه علمیه در حاشیه شهر دژی در مقابل مفاسد اجتماعی و پایگاهی برای ترویج فرهنگ دینی و ولایی در این مناطق است.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: دشمنان اسلام در مقام فتنه با پیاده سازی و ایجاد عملیات روانی سعی از جلوگیری و پیاده سازی ارزش های دینی در جامعه دارند.

وی گفت: دشمن سعی دارد تا با جو سازی از کارکرد مبلغان کاسته و ارزش های غیر اسلامی را جایگزین آموزه های اسلامی و دینی کند.

وی افزود: در عرصه تبلیغ و حاکم سازی ارزش های دینی اگر بتوانیم فضاهای زندگی اجتماعی را تحت تاثیر ارزش ها قرار بدهیم و با توانمندی های دینی عجین کنیم توطئه دشمن خنثی می شود.

وی افزود: حاکم سازی ارزش های دینی در جامعه و توسعه فعالیت های اسلامی برای تثبیت مبانی ولایت مداری مهمترین کارکرد در عرصه تبلیغ است.

امام جمعه مشهد با تاکید به اینکه در حاشیه شهر باید حداقل پنج مدرسه علمیه احداث شود ادامه داد: باید بتوانیم یک نیروگاه عظیم برای وجود مقدس امام زمان(عج) در این مناطق شهر ایجاد کنیم چرا که یک حوزه علمیه می تواند بخش عمده فضای فرهنگی در یک منطقه را تامین کند.

وی در توصیه به خانواده ها گفت: شما در بهره برداری این پایگاه عظیم الشان شایسته تر و سزاوارتر هستید و باید فرزندان خود را تشویق کنید به عنوان سربازان امام زمان(عج) پرورش یابند.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: امیدواریم از همه امکانات استفاده شود تا پایگاه عظیم و نیروگاه امام زمان(عج) تمام مناطق تحت پوشش خود را در تاثیر شعاع روحانیت قرار بدهد و محله ها از نظر فرهنگی با برکات روحانیت تامین بشود.