سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با پیگیری‌های مستمر و مساعدت‌های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی رسید.

نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد و سراسری

علوم تحقیقات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ، دکتر رضا سارنگ، مدیرگروه رشته مهندسی ورزش این واحد گفت: برنامه دوره کارشناسی ارشد رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات با پیگیری‌های مستمر و پس از گذشت حدود ۲ سال از ارائه برنامه این رشته به ورزات علوم، تحقیقات و فناوری، با ارائه دفاعیات و مستندات مستحکم علمی و با مساعدت‌های معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نهایتاً در مورخ ۳۱ خرداد ۹۶ به تصویب شورای عالی برنامه‌ریزی رسید.

مدیرگروه و مؤسس رشته مهندسی ورزش واحد علوم و تحقیقات ادامه داد: پس از آن در شرایطی که در شروع فراخوان ثبت نام دوره کارشناسی ارشد نام رشته “مهندسی ورزش” در سامانه دیده نمی‌شد و با پیگیری‌های گروه مهندسی ورزش و اداره کل امور آموزشی و گسترش دانشگاه آزاد اسلامی و در نهایت مساعدت دفتر گسترش معاونت آموزشی وزارت علوم با یک وقفه ۲ روزه در تاریخ ۵ تیر ۹۶ به سامانه انتخاب رشته دوره کارشناسی ارشد اضافه شد.

به گفته دکتر سارنگ، آنچه مهم می‌نماید این است که بیش از ۲ هزار رشته محل از رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی از سامانه انتخاب رشته حذف شده بود. لذا این افتخار در این مقطع حساس جای تبریک به دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی خصوصاً واحد علوم و تحقیقات دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات، طراحی برنامه دوره کارشناسی ارشد مهندسی ورزش از سال ۸۶ و بر اساس مطالعات روشمند و دقیق علمی در گروه مهندسی ورزش واحد علوم وتحقیقات آغاز و در نهایت برنامه مذکور در سال ۹۴ تسلیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد.

رشته مهندسی ورزش در مقطع کارشناسی نیز برای اولین بار در کشور در سال ۸۷ توسط واحد علوم وتحقیقات و در دانشکده فنی و مهندسی راه‌اندازی شده بود که از معدود رشته‌های مستقلی است که دانشگاه آزاد اسلامی پایه‌گذار و مؤسس آن در کشور بوده است.