290-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام‌نور لرستان گفت: اجرایی شدن برجام ثمره خون شهدای هسته‌ای است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، یزدان سهرابی در جلسه مدیران فرهنگی دانشگاه پیام نور لرستان که با موضوع بررسی مشکلات و کمبودهای فرهنگی این دانشگاه در خرم‎آباد برگزار شد، افزود: اجرایی شدن برجام ثمره خون شهدا و به‎ویژه شهدای هسته‎ای است و با این حال باید مراقب باشیم که در مرحله اجرا آن را به‎درستی اجرا کنیم چرا که استکبار جهانی به دنبال تامین منافع خود در قالب توافق هسته‎ای است.

وی با بیان اینکه برجام ثمره عقلانیت جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: امروز کشورهای منطقه با شرایط بحرانی مواجه هستند و در واقع می‎توان آنها را به انبارهای باروت تشبیه کرد اما شاهدیم که ایران به‎واسطه مقاومت و عقلانیت در اوج اقتدار قرار دارد و با این حال رسالتی که بر دوش حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها وجود دارد، این است که نسل جوان و دانشجویان را نسبت به اقتدار نظام و جنایت های استکبار جهانی آگاه کنند.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور لرستان ادامه داد: جهان ظلم و استکبار جهانی به دلیل زورگویی، منفعت‎طلبی و قدرت‎طلبی با به خاک و خون کشیدن میلیون‎ها انسان بی‎گناه که بخش زیادی از آنها زنان و کودکان بی‎دفاع بوده‎اند بزرگترین ناقض حقوق بشر محسوب می‎شوند.

وی تصریح کرد: با این وجود شاهد هستیم که این کشورها جمهوری اسلامی ایران را که امروز به یک الگو برای تمام آزادی‎خواهان جهان تبدیل شده است و آزادی، عقلانیت، رعایت حقوق بشر و آزادی اقلیت‎ها در آن موج می‎زند به نقض حقوق بشر متهم می‎شود.

سهرابی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ مبنی بر اینکه عرصه کار فرهنگی عرصه کار جهادی است و فرهنگ به مثابه هوای پاک است، اضافه کرد: امروز کشور در اوج نشاط فرهنگی قرار دارد و با این حال باید از این موقعیت برای تربیت دانشجویان تراز انقلاب اسلامی به نحو مطلوب استفاده شود.

وی در ادامه با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی منابع صندوق رفاه دانشجویی کشور، بیان کرد: با وجود این کاهش، بیشترین اعتبار مربوط به وام‎های دانشجویی به دانشگاه پیام نور لرستان اختصاص یافته، اما این اعتبار کافی نیست.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور لرستان اعتبار وام دانشجویی این دانشگاه را ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: انتظاری که از صندوق رفاه وجود دارد این است که منابع دانشگاه پیام نور که دانشجویان وابسته به قشر محروم جامعه در آن تحصیل می‎کنند را افزایش دهد.

سهرابی گفت: صندوق رفاه در مجموع دو میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه پیام نور کشور اختصاص داده است که ۱۰۰ میلیون تومان آن سهم دانشگاه پیام نور لرستان بوده است.