1431155570254_139208270946095501561293.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس دانشگاه آزاد در هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان تاکید کرد: بیش از ۴۹۶ نفر از فرهیختگان و صاحبنظران سراسر کشور از طریق هیات های امنای استانی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده در هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در ادامه اجلاس هیات های امنای استانی دانشگاه، که با حضور دکتر عبدالحسین فریدون مشاور وزیر علوم تحقیقات و فناوری و سایر اعضای هیات امنا برگزار شد، با تبریک مجدد پیروزی تاریخی ملت ایران در برابر قدرت های جهان، این پیروزی را حاصل سایه صلابت رهبری، تدبیر دولت تدبیر و امید و لیاقت و کاردانی تیم دیپلماسی ایران دانست.

وی تاکید کرد: دانشگاه ها باید در شرایط پسا برجام که بستر لازم برای تسریع در رشد شتاب علمی کشور فراهم شده در توسعه علمی، پژوهشی و فناوری کشور بکوشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات هیات های امنای استانی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بر اساس قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیری در خصوص برنامه ریزی، شهریه، تصویب طرح های عمرانی، تصویب مراکز و واحدها، امور اداری، مالی و خدماتی در دانشگاه آزاد اسلامی به هیات های امنای استانی واگذار شده است.

دکترمیرزاده خاطر نشان کرد: بیش از ۴۹۶ نفر از فرهیختگان، اساتید، دانشمندان و صاحبنظران در سراسر کشور از طریق هیات های امنای استانی با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری می کنند که باعث افتخار دانشگاه است.

در ادامه این جلسه، با موافقت اعضا میزان شهریه دانشجویان این استان به تصویب رسید که بر اساس آن مقرر شد به منظور افزایش جاذبه رشته های دانشگاهی، شهریه ثابت دانشجویان موجود در رشته های غیرپزشکی در سال ۹۵ افزایش پیدا نکرده و شهریه متغییر دانشجویان موجود (به جز رشته های غیرپزشکی) تا ۱۵ درصد می تواند افزایش یابد و این اختیار به کمیسیون دائمی هیات امنای استان داده شد که براساس میزان تقاضای رشته های استان افزایش شهریه را کمتر از ١۵درصد در نظر بگیرد.

لازم به ذکر است بودجه استان سمنان از حیث درآمد و هزینه ۱۷۳ میلیارد تومان و از حیث منابع و مصارف بیش از ۲۰۲ میلیارد تومان مورد تایید اعضای هیات امنای این استان قرار گرفت. همچنین سند توسعه واحدهای دانشگاهی استان مبتنی بر آمایش سرزمینی و برنامه ششم استان با اصلاحاتی تصویب شد و مقرر شد اصلاحاتی که مدنظر جلسه بود در کمیسیون دائمی هیات امنای استان مطرح شود، تایید کمیسیون دائمی هیات امنا به منزله مصوبه هیات امنا باشد و به استحضار اعضای هیات امنا برسد.

گزارش عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان

در ابتدای این جلسه، دکتر شاهرخ رنجبر بهادری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با ارائه گزارشی از عملکرد واحدهای استان، گفت: این استان دارای ۶ واحد و مرکز دانشگاهی، ۲۹هزار و ۳۹ دانشجو و ۱۴۵۹ عضو هیأت علمی است همچنین نسبت استاد به دانشجو در این استان یک به ۲۹ است.

وی با اشاره به طرح های فرهنگی ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان گفت: طرح ایجاد فرهنگسرای فرهیختگان، طرح ماندگار فرهنگی مسجد و مجموعه فرهنگی دانشگاه، طرح ماندگار فرهنگی یادمان شهدا، ایجاد فرهنگسرا، طرح ایجاد موسسه خیرین و واقفین امور دانشگاهی، طرح ایجاد فرهنگسرای آفتاب و … از جمله طرح های فرهنگی ماندگار در دست اقدام در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، رنجبر بهادری با ارائه گزارشی از پیشرفت طرح شفا در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، گفت: جلسه تبیین و توجیه الزامات اجرای طرح شفا در جلسه هیات رئیسه واحد، تشکیل کمیته شفا، شناسایی قوت ها و ضعف ها، فرصت ها و تهدیدهای پیشرو برای اجرای طرح شفا، اختصاص فضای ۶ هکنتاری ضلع ورودی مجتمع دانشگاهی برای طرح شفا، برقراری ارتباط با ارگانها ذیربط جهت اخذ مجوز و راهکارهای قانونی برای اجرای طرح و برگزاری جلسه با کارشناسان سازمان مرکزی جهت تبادل اطلاعات از جمله اقدامات انجام شده در خصوص طرح شفا است.