بازدید معاون اول رئیس جمهور از سد لار سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – یک مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: ذخیره آب سدهای تهران با ۱۷۰ میلیون مترمکعب افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۳۳ میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، خسرو ارتقایی گفت: ذخایر سدهای پنج گانه تهران هم اکنون ۵۳۳ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال آبی خشک گذشته ۱۷۰ میلیون مترمکعب بهتر است، اما نسبت به سال های دورتر پُربارش، همچنان ۵۰ میلیون مترمکعب کمتر است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با تاکید بر اینکه افزایش ۴۰ درصدی ورودی سدهای تهران کافی نیست اظهارداشت: حجم بارش ها از اول مهرماه امسال تاکنون ۱۳۳ میلیمتر بوده است. وی تصریح کرد: این مقدار بارش نسبت به ۶۹ میلیمتر بارندگی سال گذشته ۹۵ درصد و در مقایسه با درازمدت نیز ۲۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: وضع ذخایر برفی تهران نسبت سال گذشته ۶۰ درصد افزایش دارد اما نسبت به درازمدت وضعیت همچنان منفی است. ارتقایی با اشاره به ۳ سال خشکسالی در تهران و نرسیدن به شرایط مطلوب سال های پُربارش ادامه داد: برای احیا سفره های آب زیرزمینی، تاکنون در تهران ۹۰۰ حلقه چاه غیرمجاز مسدود، ۶۰۰ کنتور در چاه های مجاز نصب، ۵ هزار حلقه چاه بازرسی و پروانه ۲۰۰ حلقه چاه نیز به روز شده است.